Akrilik Voleybol Sahası Zemin Kaplama

Akrilik Voleybol Sahası Zemin Kaplama Nedir?

Voleybol sahası zemin kaplama, belirli bir voleybol sahasını kullanacak olan kişilerin üzerinde voleybol oynayacağı zeminin ne tür bir zemin olacağını belirler. Bu yüzden üzerinde voleybol oynanacak zeminin ne tür bir zemin olacağı, hangi renkte olacağı, hangi malzemelerden yapılacağı gibi soruların cevabı çok önemlidir.

Bu yazımızda hangi zemin kaplamasının en iyisi olacağını, farklı tercihlerle ekonomik olması, kullanışlı olması, su geçirmez olması, üzerinde voleybol oynamak için elverişli olması gibi bakımlarla karşılaştırma yaparak inceleyeceğiz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu konuyla ilgileniyorsanız veya bir voleybol sahasının zeminini kaplatmak istiyorsanız bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Akrilik Voleybol Sahası Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Voleybol sahası zemin kaplama uygulanma şekli, zeminin ne tür bir malzemeyle kaplanacağına göre değişebilir. Örneğin, poliüretanın zemine uygulanması kısa süren ve başlanıldığı gün içinde biten bir işlemken poliüretan parçalar halinde zemine yerleştirildiğinde bu işlem daha farklı olabilir.

Eğer akrilik voleybol sahası zemin kaplamasını seçerseniz, akrilik voleybol sahası zemin kaplamasının daha uzun ömürlü ve daha kullanıma elverişli olmasını istiyorsanız zemine ilk önce asfalt dökmeniz gereklidir ki asfaltın tamamen hazır olması için 3 hafta civarında beklemeniz lazım gelir. Ama akrilik voleybol sahası zemin kaplaması kaplam tabakalarına göre 3 farklı şekilde uygulanabilmektedir. Tartan voleybol sahası zemin kaplaması ise 2 katmandan oluşur ve bu tabakalar uygulanırken yukarıda EPDM olan katman aşağıda ise SBR granül katman vardır. Parke voleybol sahası zemin kaplamasında daha çok akçaağaç veya meşe parke döşemesi kullanılır.

Akrilik Voleybol Sahası Zemin Kaplamalarının Genel Özellikleri Nelerdir?

Bu yazıda buraya kadar okuyarak gelmişseniz, şu ana kadar dört tane voleybol sahası zemin kaplama türünden bahsettiğimizi tahmin edebilirsiniz. Şimdi bu bahsettiğimiz dört voleybol sahası zemin kaplama türlerinin hepsinin özelliklerinden genel olarak bahsedeceğiz.

Akrilik voleybol sahası zemin kaplamasının hem uygulanması basit hem voleybol oynamak için kullanışlı hem de oldukça ekonomik olduğu bilinir. Yoğun bir şekilde bile kullanılsa bile kolay kolay kırılıp çatlamayan bir voleybol sahası zemin kaplaması olarak bilinir. Ayrıca karlı, güneşli, yağmurlu vs. gibi hava koşullarına da oldukça dayanıklı olduğu bilinir.

Tartan voleybol sahası zemin kaplaması ise su geçirebilir bir yapıya sahiptir ama esnek, dayanıklı, kaymaz, güneş ışınlarına dayanıklılığıyla farklı hava şartlarına dayanıklı bir zemin kaplamasıdır.

Poliüretan voleybol sahası zemin kaplaması, beton tabanlarda kullanılan bir zemin kaplaması olmakla beraber aşınmaya, kırılmaya, çatlamaya akrilik zeminler gibi oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda içeriğinde sağlığı tehlikeye atan maddeler olmadığı için de oldukça sağlıklı bir döşeme kaplama biçimidir.

Parke voleybol sahası zemin kaplaması da fazlaca vasıflı bir zemin kaplama biçimidir ki genellikle iç mekân voleybol sahalarında kullanılır. Top sektirme özelliği ile ayrıcalıklı olarak profesyonel voleybol oyuncuları için çok elverişli bir voleybol sahasıdır.

Voleybol Sahası Zemin Kaplamalarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Voleybol sahası zemin kaplamaları, elverişli olduğu için ev içi dizaynında veya daha farklı spor sahalarında kullanılabilir. Yeni voleybol sahanızda iyi eğlenceler!

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.