Açık/Kapalı Otopark Asfalt Zemin Kaplama

Açık/Kapalı Otopark Asfalt Zemin Kaplama Nedir?

Otoparklar insanların çok değer vererek aldıkları araçlarını emanet olarak bıraktıkları mekanlardır. Ve araç sahipleri arabalarını teslim ederken güven duymak isterler. Eğer bir otoparkınız varsa burası müşterilerin güven duygularını tetikleyici özelliğe sahip olan bir mekân olmalıdır. Bu sebeple açık/kapalı otopark asfalt zemin kaplama yaptırırken seçeceğiniz malzemelere ve renklere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Otopark zeminleri çoğunlukla asfalt ile kaplanmaktadır. Asfaltın temiz ve estetik görüntüsü otoparka gelen müşterilerde olumlu bir izlenim bırakacaktır. Bunun yanında dayanıklı ve hava şartlarından kolay kolay etkilenmeyen asfalt özellikle açık bir otoparkınız varsa size yıllar boyu masraf çıkarmadan hizmet edecektir. Tek yapmanız gereken zamanla silinen asfalt üstü çizgileriniz varsa onları rötuşlamaktır.

Açık/Kapalı Otopark Asfalt Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Bir petrol türevi olan asfaltın oldukça farklı uygulamaları ve farklı türleri bulunmaktadır. Sıcak, soğuk, asfalt betonu şeklinde olan malzemelerden istediğinizi seçip otoparkınızı kaplatabilirsiniz. Genelde otopark kaplamalarında estetik olarak daha göze güzel göründüğü için açık/kapalı otopark asfalt zemin kaplama yapılırken asfalt betonu tercih edilmektedir. Oluşan temiz ve pürüzsüz görüntü, aynı zamanda iyi bakılırsa kalıcılığını yıllarca koruyabilir.

Otoparkınızı asfalt zemin kaplatırken asfalt betonu uygulatacaksanız deneyimli ekiplerle çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü asfalt beton uygulaması sıcak bir uygulamadır ve karışık bir dizi prosedüre sahiptir. Asfalt betonu yüksek sıcaklıklarda ki asfalt ile küçük taş parçalarının karışımına denmektedir. Bu karışım yine yüksek sıcaklıklarda dökülüp, daha sonra sıkıştırılıp zeminde kurumaya bırakılarak uygulanır.

Açık/Kapalı Otopark Asfalt Zemin Kaplamanın Genel Özellikleri Nedir?

Öncelikle asfalt beton uygulaması iyi sıkılaştırılırsa dayanıklılığı yüksek olur. Üstüne binen ağırlıktan dolayı zamanla çatlama kırılma yapmaz. Hava şartlarına mukavemet gösterir özellikle açık olan otoparklarda görüntüsü bozulmadan yıllarca kalabilir. Yine açık/kapalı otopark asfalt zemin kaplama yapılırken iyi sıkıştırılırsa oldukça esnek bir yapı oluştuğundan üstündeki baskılarda kırılıp çökmez baskıya direnebilir. Ayrıca oldukça da ekonomiktir uygun fiyatlara uygulatılabilir.

Estetik açısından insanların gözüne temiz ve şık görünür. Doğru bakımlarla bu görüntüyü yıllarca korumak mümkündür. Oluşan yapısal hasarlarda kolayca yamanabilmektedir. Doğru şekilde uygulanırsa üstünde yapılan frenlerin oluşturduğu sürtünme kuvvetine ve üst tabakada ki aşınmaya bile dayanabilir. Bu dayanıklılık sayesinde araçlarında tutunma kuvveti düşmez ve otopark içinde yaşanabilecek kazalarında önüne geçilmiş olur.

Açık/Kapalı Otopark Asfalt Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nedir?

Asfalt dayanıklı bir malzeme olduğu için sanayide bile kullanılan bir malzemedir. Evlerin çatılarında kaplama malzemesi olarak kullanıldığı gibi yollarda da kullanılmaktadır. Özellikle ağır vasıta otoparklarında asfalt betondan başka o kadar ağırlığı rağmen çökme yapmayan uzun süre dayanabilen malzeme bulunmamaktadır. Bir otoparkta en büyük maliyet kalemi bakımdır. Bu masrafı düşürmek için asfalt betonu gibi bir malzeme kullanmak elzemdir.

Açık otoparklarda asfalt betonunun çok sık kullanıldığı bir diğer mekandır. Açık otoparklar hem hava koşullarından dolayı hem de araçların ağırlığından dolayı zeminin iki katı darbe aldığı mekanlardır buralarda asfalt beton yaptırmak oldukça işe yaramaktadır. Sizde açık/kapalı otopark asfalt zemin kaplama yaptırarak maliyetlerinizi düşürebilir, müşterilerinize güven veren kaliteli görünen bir mekânın sahibi olabilirsiniz.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Küçük Çamlıca Mah. Üç Pınarlar Cad. Yanık Sk. No:4/2 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.
Open chat