Basketbol Sahası Asfalt Zemin Kaplama

Basketbol Sahası Asfalt Zemin Kaplama Nedir?

Spor insanların yaşamında başlı başına önem arz ediyor. Her insanın düzenli olarak spor yapması gerekiyor. Yapılan bu spor türleri ise kimi zaman belli alanlarda yapılıyor. Bu alanlarda da sağlıklı bir biçimde spor yapılabilmesi için özel ürün ve ekipmanlar kullanılıyor. Basketbol sahası asfalt zemin kaplama ürünü de bunlardan bir tanesidir. Sert ve esnek bir zemin oluşturmak için akrilik malzeme bazlı olarak üretilen zemin kaplama türüdür. Fabrika ortamında özel olarak üretilen zemin kaplama ürünleridir. Adından da anlaşılacağı üzere basketbol sahaları olmak üzere birçok spor alanında kullanılabilen çok özel malzemelerdir.

Basketbol Sahası Asfalt Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Basketbol sahası asfalt zemin kaplama uygulaması hakkında da bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir: Bu zemin kaplamasını oluşturan malzemelerin tamamı fıçıların içinde pelte sıvı kıvamı halinde gelerek tek tek katlar karıştırılır. Bu uygulama, yağmur olmadığı bir zaman minimum 10 – 12 C hava ısısında beton ya da asfalt bir zemin üstüne serilerek uygulama yapılır. Bu uygulama esnasında işin püf noktası bir kat tamamen kuruduktan sonra diğer kata işlem uygulanması ve böyle adım adım ilerlenmesidir. Uygulama öncesi beton zemin ve asfalt zemin kontrol edilir, eğer bozukluk, kirlilik var ise onlar giderilir.

Basketbol Sahası Asfalt Zemin Kaplamanın Genel Özellikleri Nedir?

Üstte verilen bilgilerden sonra basketbol sahası asfalt zemin kaplama malzemesinin genel özellikleri için de şunlar söylenebilir. Adından da anlaşılacağı üzere asfalt üzere döşenen bir malzemedir. Ayrıca beton üzerine de döşenebilir. İdeal bir zemin kaplama aracıdır. Ekonomik bir zemin kaplama malzemesidir. Akrilik esaslı olan bir malzemedir. Zeminde rahatlıkla hareket edilmesini sağlarken spor yapar iken olası kaymaları önler. Yağmur, ısı ve UV ışınlarına karşı son derece dirençli olan bir yapısı vardır.

En büyük özelliklerinden bir tanesi yapısı itibarıyla topun kontrolünü kaybetmemesini sağlamasıdır. Ayrıca cushion tabanı sayesinde spor yapan kişilerin adale ağrılarını alarak güvenle spor yapmasını sağlar.

Basketbol Sahası Asfalt Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nedir?

Basketbol sahası asfalt zemin kaplama başlıca kullanım alanları şunlardır: Elbette yazının başlığından da anlaşılacağı üzere özellikle basketbol sahaları için üretilen zemin kaplamaları olsa da üstte de belirtilen özelliklerden ötürü tüm spor alanlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Açık alanlar için ideal olan zemin kaplaması türü olduğu kadar kimi zaman kapalı olan spor alanlarında da kullanılabilmektedir. Tenis kortları için ekonomik de olması nedeni ile sıklıkla tercih edilir. Ayrıca badminton ve voleybol sahalarında sıklıkla tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Yürüyüş yollarında, bisiklet yollarında ve atletizm pistlerinde de tercih edilmektedir. Siz de böylesi üstün özellikleri olan asfalt zemin kaplama ürününü alarak döşetebilir ve gönlünüzce spor yapabilirsiniz.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.