Bisiklet Yolu Zemin Kaplama

Bisiklet Yolu Zemin Kaplama Nedir?

Bisiklet yolları son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız özel zeminlere sahip yollardır. Bisiklet kullanma alışkanlığının gün geçtikçe artış göstermesi beraberinde bisiklet yollarına olan talebin artış göstermesini de getirmiştir. Bununla birlikte bisiklet yollarının kendine özgü zemin kaplamalarının bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bisiklet yolu zemin kaplama, etkili bisiklet yollarının oluşmasında nitelikli bir şekilde hizmet sunan zemin kaplamalar olarak karşımıza çıkar. Bisiklet yolu zemin kaplama nedir? Bisiklet kullanımına uygun zeminlerin oluşturulması için zemin kaplamalardan yararlanmasına bisiklet yolu zemin kaplama denir. Görüldüğü üzere bu tür zemin kaplamaların ana unsuru zemin kaplama malzemesidir. Mermer, cam ve kuvartz malzemelerinin karışımından elde edilen zemin kaplama, zeminlerin etkili bir şekilde görünüm kazanmasını da mümkün kılar.

Bisiklet Yolu Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Tam anlamıyla zemin kaplamalara profesyonel çözümler sunan bisiklet yolu zemin kaplama profesyonel düzeyde uygulanması gereken bir zemin kaplama türüdür. Bisiklet yolu standartlarına göre uygulanan bur tür uygulamalar, kullanıcısına çok sayıda önemli kazanımı da sunar. Elbette zemin kaplama uygulaması öncesinde zeminin tam olarak hazır hale getirilmesi şarttır. Zemin hazır hale geldiğinde zeminde hiçbir şekilde toz veya kirin bulunmadığına dikkat etmek şarttır. Tercihe göre asfalt ile kaplanmış zeminlere de uygulanabilen zemin kaplama, yüzeyi ıslah edilmiş olan bir semin kaplama olarak karşımıza çıkar. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel husus bu tür uygulamalar sırasında karışımın oranını tam olarak hesaplamaktır. Yine elbette ki bisiklet yolu zemin kaplamalarının mutlaka bisiklet yolu standartlarına uygun olması da şarttır.

Bisiklet Yolu Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Kullanıcısına çok sayıda önemli avantajı sunan bisiklet yolu zemin kaplama tam anlamıyla profesyonel bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor: Bisiklet yolu zemin kaplamanın özelliklerini ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkün oluyor:

  • Güvenli bir sürüş ortamının oluşmasını mümkün kılar
  • Hemen her türlü hava koşullarına dayanım gücü yüksektir
  •  Zemin kaplama kaymayan ve su geçirmeyen bir yapıya sahiptir
  • Bisiklet sahiplerine hem fren hem de diğer hareket kabiliyetlerini etkili bir şekilde sunar
Bisiklet Yolu Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları

Günümüz koşullarında bisiklet yolu zemin kaplama uygulamasının kullanım alanının her geçen gün itibariyle genişlediğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Üstelik bu sayede zeminler spor yapmaya ve bisiklet kullanmaya çok daya uygun bir hale gelmektedir. Bisiklet yolu zemin kaplamanın kullanım alanları ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • Park ve bahçelerde
  • Özellikle bisiklet yolları
  • Çok fonksiyonlu yaya yolları
  • Açık ya da kapalı spor salonlarının sahalarında
  • Sporcuların hareket kabiliyetini kolaylaştıran zeminlerde

Firmamız nitelikli zemin kaplamaların adresi konumunda yer aldığı için bisiklet yolu zeminlerine de profesyonel çözümler sunar!

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.