Fabrika / Endüstriyel Asfalt Zemin Kaplama

Fabrika/Endüstriyel Asfalt Zemin Kaplama Nedir?

Günümüzde artık fabrikalar oldukça büyük tesisler olduğu için içinde taşımacılık için çeşitli ufak tonajlı araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar ufak tonajlı olmasına rağmen yine de üstünde gezdiği zemine zarar verebilmektedir. Fabrika/endüstriyel asfalt zemin kaplama bu zararı oldukça aza indirmek için kullanılan bir yöntemdir. Ve fabrikaların ihtiyaçlarını oldukça iyi cevaplamaktadır.

Asfalt fabrikaların zemin ihtiyacını karşılamakla birlikte üretim mekânı olan bu yerin zaman zaman ziyaretçisi olduğunda o gri havasını da değiştirmek için birebirdir. Estetik durmasının yanı sıra üstüne çizilecek uyarı işaretleri ile de fabrikadaki kişiler için bir rehber görevi görebilir. Bu sayede fabrikada zaman kaybının da önüne geçmek için iyi bir yöntem olur.

Fabrika/Endüstriyel Asfalt Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Asfalt zemin uygulaması kolay gibi görünen ama zahmetli bir iştir. Fabrika/endüstriyel asfalt zemin kaplama uygulanacak yerin öncelikte tesviye edilmesi gerekmektedir. Sonradan oluşacak çökme kırılma gibi sorunların olmaması için asfalt dökülecek zemin düzenlenmelidir. Daha sonra asfalt sıcak bir şekilde dökülerek soğumaya bırakılabilir. Ya da fabrikanın iç kısmına dökülecekse soğuk olan asfaltta tercih edilebilmektedir.

Farklı asfalt çeşitlerinden hangisinin uygulanacağı tamamen müşterinin zevkine ve kullanım şartlarına göre belirlenmektedir. Eğer deneyimli bir ekip tarafından yapılıyorsa asfalt dökümü hızlı bir şekilde yapılır ve sıkıştırılıp çok fazla bekletilmeden işlem tamamlanır. Oldukça uygun maliyetlere yapılan ve uzun yıllar boyunca sorun çıkarmadan kalan asfalt fabrika gibi yerlerde uygulanmak için oldukça iyi bir materyaldir.

Fabrika/Endüstriyel Asfalt Zemin Kaplama Genel Özellikleri Nedir?

Asfalt zemin kaplamasının özelliklerinin başında ekonomik oluşu gelmektedir. Fabrika gibi geniş alanların kaplanması oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu sebeple asfalt gibi hem uygun fiyatlı hem de uzun yıllar dayanabilecek bir materyalle fabrikanın zeminini kaplamak büyük bir artık getirecektir.  Bunun yanında mukavemetinin de güçlü olması yük boşaltma alanlarına uygulandığı taktirde bu alanların uzun süre sağlam kalmasına yarayacaktır.

Asfaltın yarattığı güzel görünümde malzemenin bir diğer artısıdır. Bu sayede fabrikanın zemini o kirli görüntüsünden kurtulacak iyi bakıldığı taktirde temiz ve pürüzsüz kalacaktır. Doğru bir şekilde uygulandığı taktirde asfalt fabrikanızda zemin bakım maliyetlerini düşürmeye yarayacak ve fabrikanızın değerini artıracaktır. Üstüne çizilecek kılavuz göstergeleri sayesinde de fabrikanın içinde zaman kaybı en aza inecektir.

Fabrika/Endüstriyel Asfalt Zemin Kaplama Kullanım Alanları Nedir?

Asfalt zemin kaplamanın fabrika içinde oldukça fazla kullanım alanı bulunmaktadır fabrika/endüstriyel asfalt zemin kaplama içeride veya dışarıda gezen hafif tonajlı araçlar için yol yapımında kullanılabilir. Bu sayede araçlar diğer yollara zarar vermemiş olur. Gelen ziyaretçilere güzel görünmesi için genel çevre uygulamasında kullanılabilir. Düzenli ve sağlam bir fabrika zemini için asfaltı pek çok şekilde kullanmak mümkündür.

Depolama alanlarına çok fazla ağır tonajlı araç girdiği için bu bölgelerin korunması elzemdir. Bu bölgelerde ki zemin asfaltla kaplanarak zarar görmesi engellenebilmektedir. Fabrika/endüstriyel asfalt zemin kaplama konusunda asfalt tercih ederek fabrikanızın güzel ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bir fabrika sahibiyseniz asfalta bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Küçük Çamlıca Mah. Üç Pınarlar Cad. Yanık Sk. No:4/2 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.
Open chat