Metalik Pigment Epoksi Kaplamalar

Metalik Pigment Epoksi Kaplamalar Nedir?

Yansıtmalı pigmentlerin kullanılarak, estetik efektler ile yapılan ve eşsiz bir kaplama olan metalik pigment epoksi kaplama yeni teknolojinin en güzel ürünleri arasında yer almaktadır. Bu kaplama yöntemi ile yapılan zemin döşemeleri olağanüstü güzelliği ile dikkatleri üzerine çekecektir. İstenilen kaplamaların zeminlere uygulanması sonucu ortaya çıkan müthiş görüntüler ile logonuzu kaplattırdığınız işyerinizin girişinde müşterilerinizi büyülü bir dünya ile karşılayabilirsiniz.  

Özel bir formüle sahip olması nedeniyle zararlı ve yanıcı maddelerden arındırılmış bir maddeden üretilmektedir. İçeriğinde hiçbir uçucu madde veya solvent bulunmaz. Sağlık dostu bu kaplama sayesinde mükemmel görünün yüzeylere sahip olabilirsiniz. Sağlıklı, hijyenik aynı zamanda göz alıcı zeminler için gelişen teknolojinin ustalık ile buluşmasından doğan bu ürün fark yaratmanız için ideal olacaktır.

Metalik Pigment Epoksi Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Zemin kaplaması yapmak için seçilen zemin, kaplama için uygun hale getirilmeli ve boşaltılmalıdır. Tamamen temizlenmiş, tozdan ve kirden arındırılmış bir yüzeye uygulama yapmanız gerekmektedir. Toz ve kir yapacağınız işlemin kalitesini ve alacağınız etkiyi azaltacaktır. Bu yüzden uygulama yapacağınız zeminin mutlaka iyi bir biçimde temizlenmiş olması gerekmektedir.

Temizlik işleminizin ardından metalik pigment epoksi kaplamalar ürününüzü kullanın ve sertleşme oluşmasını bekleyin. Sertleşme sonrası zeminin bu işlem için uygun olan 100 grit ızgara eleği yardımı ile elenmesi gerekmektedir. Eleme işlemi ardından tüm toz kalıntılarının itina ile yüzeyden arındırılma işlemine geçmelisiniz. Tüm basamakların dikkatlice gerçekleştirmeli ve daha iyi sonuçlar almak için mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Zemininiz epoksi kaplama yapmak için hazır olduğunda, matkap veya kürek yardımı ile karıştırdığınız ürünü itina ile tüm yüzeye yaymalısınız. Zeminin yeni tasarımı tamamen sizlerin hayal dünyasına kalmış bulunmaktadır. Oluşturulan teknoloji sayesinde kişiye özel tasarımları bile zeminlere yansıtabilirsiniz.

Metalik Pigment Epoksi Kaplama Genel Özellikleri Nelerdir?

Epoksi kaplama türü beton zeminlerin zaman içerisindeki bozulmalarına karşı alınabilecek en sağlam ve en şık tasarımlar arasında yer almaktadır. Metalik pigment epoksi kaplamalar parlaklık ve güzellik sağlayan bu yapı, türleri arasında lekelere karşı zemini mükemmel şekilde koruması ile ünlüdür. Tertemiz ve hijyenik görüntüsü ile kişilerde muazzam hissiyatlar uyandıracak bu teknoloji içeriğinde zararlı malzemeler kullanılmaması nedeniyle de oldukça fazla ilgi çekmektedir.

Çevre dostu çözümler sunan bu yapı malzemesinin uygulanabilmesi için ortam ve beton sıcaklıklarının gerekli ölçülerde olması gerekmektedir. Beton nem oranı ve ortamdaki bağıl nem oranı da kaplama yapmak için gerekli koşullar altında incelenmelidir.

Metalik Pigment Epoksi Kullanım Alanları Nelerdir?

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bu teknoloji hijyenin ve görsel güzelliğin arzu edildiği her ortama rahatlıkla uygulanabilmektedir. Okullar, hastaneler, kreş ve spor salonları, hatta ev içi dekorasyonda gönül rahatlığı ile bu işlemi yapabilirsiniz.

İç mekânlarınızı şık ortamlara çevirmek ve mükemmel görünümler elde etmek isterseniz aradığınız ürün tam olarak metalik pigment epoksi kaplamalar olacaktır.  Sağlıklı aynı zamanda ferah mekânların tercihi olan bu ürünü mutlaka denemelisiniz.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.