Voleybol Sahası Zemin Kaplama

Voleybol Sahası Zemin Kaplama Nedir?

Voleybol sahaları özel zemin kaplamaların kullanılması gereken yerlerden birdir. Voleybol sahası zemin kaplama ile elastik ve pürüzsüz bir yüzeye kavuşulmaktadır. Asfalt, beton ve eski parkeler üzerine akrilik zemin kaplamalar yapılabilmektedir. Uygulama yapılacak alan ilk olarak özel karışımın çok daha rahat yapılabilmesi için temizlenerek yüzey kusurları giderilmektedir. Daha sonra elastik ve akrilik olarak formülize edilmiş olan kaplama malzemesi alana uygulanmaya başlanılmaktadır. Uygulama sonrasında kısa sürede zemin kaplamalar kullanıma hazır olmaktadır.

Uygulama yapıldıktan sonra zemin kaplama yapılan alanlar kusursuz bir hale dönüşerek spor yapılması için gerekli olan tüm konforu sunmaktadır.  Voleybol sahaları bu sayede sporcuların topu karşılamak için hamle yaptıklarında gerekli uygumu göstermektedir. Hatta bastıklarında gerekli tutuşu sağladığı için topu en doğru karşılamayı yapmalarını sağlamaktadır.

Voleybol Sahası Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Hemen her voleybol sahasında kullanılan ve sağladığı konfor ile dikkat çeken zemin kaplamaların uygulamaları oldukça merak edilmektedir. Voleybol sahası zemin kaplama uygulaması öncesinde mutlaka alan üzerinde bulunan pürüzler giderilmelidir ve karışımının çok daha iyi tutuşunu sağlamak için her hangi bir kirlilik olmasına dikkat edilmektedir.

İlk olarak saha üzerine poliüretandan ince bir astar uygulaması yapılmaktadır. Astarın atılmasının ardından yaklaşık olarak 8 mm kalınlığında özel olarak hazırlanmış bir formüle sahip olan zemin kaplama uygulanmaktadır. Bu ilk katı oluşturmaktadır. Daha sonra ikinci uygulama için sıcak olarak döküm yapılması gereken zemin kaplama için özel makineler ile içeriğinde poliüretan bağlayıcıların ve granüllerin olduğu karışımın döküm işlemlerine başlanılmaktadır. Sıcak döküm yapılan ikinci kat yaklaşık olarak 7mm kalınlığında uygulanmaktadır. Döküm işlemleri bitip soğuma gerçekleştikten sonra ise voleybol sahasının çizgileri çizilerek alan tamamlanmaktadır.

Zemin kaplama için kullanılan bu özel karışımlar uygulandıktan sonra zemin ile bütünleşmesi, kuruması işlemleri yaklaşık olarak üç hafta kadar sürmektedir.

Voleybol Sahası Zemin Kaplama Genel Özellikleri Nelerdir?

En çok yapılan zemin kaplamalardan biri de elastik yapılı özel formüle sahip olanlardır. Çünkü bu Voleybol sahası zemin kaplama sonrasında;

 • Elastik bir yapıya kavuşmaktadır.
 • Yaralanmalar söz konusu olmamaktadır.
 • Hareket kolaylığı sağlamaktadır.
 • Kaymazlık özelliği sayesinde manevralar kolaylıkla yapılmaktadır.
 • Kir tutmamaktadır.
 • Temizlenmesi oldukça kolaydır.
 • Çok dayanıklıdır.
 • İklimsel koşullara karşı uzun süre dayanmaktadır.
 • Güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çizme söz konusu değildir.
 • Yüzey su tutmamaktadır.
 • Saha içerisinde top kusursuz biçimde zıplamaktadır.

Voleybol Sahası Zemin Kaplama Kullanım Alanları Nedir?

Sporcuların maç ve idmanlarını kolaylaştıran Voleybol sahası zemin kaplama, basketbol sahalarında, okullarda, tatil köylerinde, tenis kortlarında,  spor salonlarında, garajlarda, galerilerde, AVM’lerde, kamu binalarında kullanılmaktadır. Zemin kaplamalar insanların hayatlarını biraz daha fazla konforlu kılmak adına pek çok alana uygulanmaktadır.

Temizlenmesi, bakımı, onarımı ile hareketin söz konusu olduğu he yerde zemin kaplamları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kaplamalar elastik içerikli olması nedeni ile çarpma, yaralanma gibi sorunlara neden olmamaktadır. Her zaman bu konforu yaşamak için zemin kaplamları istediğiniz alanlara yaptırarak yaşam alanlarınızı çok daha modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Küçük Çamlıca Mah. Üç Pınarlar Cad. Yanık Sk. No:4/2 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.
Open chat