Dökme Mozaik Taş Zemin Kaplama

Dökme Mozaik Taş Zemin Kaplama Nedir?

Zeminlere oldukça estetik bir görünüm katmak noktasında başarılı olan dökme mozaik taş zemin kaplama, son zamanların favori uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yeni nesil zemin kaplamalar arasında yer alan dökme taş mozaik kaplamalar, son derece uzmanlık gerektiren bir işlemi de beraberinde getiriyor. Dökme mozaik taş zemin kaplama nedir? Granit, mermer, kalker ve bazalt gibi doğal taşların karışımından oluşan mozaik kaplamaya dökme mozaik taş zemin kaplama denir. Mozaik taşlarının boya ve çimentoyla karıştırılmasıyla yeni bir şekil alması, son derece estetik bir görünümün de ortaya çıkmasını mümkün kılar. Bu durum ise doğal olarak son zamanlarda bu tür zemin kaplamalara olan ilgiyi de arttırmaktadır.

Dökme Mozaik Taş Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Profesyonel bir ekip tarafından uygulanması halinde mükemmel bir görünümü ortaya çıkaran dökme mozaik taş zemin kaplama, etkili bir zemin kaplama türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu tür kaplamanın uygulanması öncesinde mozaik yapının oluşturulması gerekiyor. Mozaik oluşturmak için kalker, granit, bazalt ve mermer gibi doğal taşların boya ve çimentoyla karıştırılması gerekiyor. Dökme mozaik taş zemin kaplamalar uygulanırken, kalınlık ise mozaiğin kalınlığına göre ayarlanmak durumundadır. İçeriğinde birbirinden farklı malzemeleri barındıran mozaik karışımın uygulanması hassa bir süreci de beraberinde getirir. Hazırlanmış olan mozaik karışımın karbüradom tozuyla zenginleştirilmesi gerekir. Bu aşamadan sonra artık uygulama aşamasına geçilebilir!

Dökme Mozaik Taş Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Son zamanların favori zemin kaplaması olan dökme mozaik taş zemin kaplama uygulaması beraberinde önemli kazanımları kullanıcısına sunar. Bu durum ise doğal olarak bu tür kaplamalara olan ilgiyi de arttırmaktadır. Üstelik son zamanlarda ülkemizde bu tarz zemin kaplamaların oldukça nitelikli bir şekilde uygulanabildiği de bilinmektedir. Tam da bu noktada akıllara dökme mozaik taş zemin kaplamanın özellikleri nelerdir? Sorusu gelmektedir. İşte detaylar!

  • Her zaman uygulaması pratik olan bir zemin kaplamadır
  • Bu tür zemin kaplamalarda kolay bir şekilde desen vermek mümkün olmaktadır
  • Soğuk bir görünüme sahip olan dökme mozaik taş zemin kaplamalar, estetik kaplamalardır
  • Bakteri barındırabilen dökme mozaik zemin kaplamalar önemli avantajları kullanıcına sunar
  • Maliyeti düşük olan dökme mozaik zemin kaplamalar uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahiptir
  • Ses yalıtımı sağlamasa da bu tür zemin kaplamaların temizlik maddelerine karşı oldukça dayanıklı olduğu da bilinmektedir

Dökme Mozaik Taş Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Temizlik konusunda kullanıcına önemli avantajlar sunan dökme mozaik taş zemin kaplama, kullanım alanlarını her geçen gün itibariyle genişletmektedir. Özellikle ıslak mekanlarda sıklıkla tercih edilen bu tür kaplamalar, terasların da vazgeçilmezidir. Yine balkonlarda tercih edilen mozaik taş zemin kaplamalar kullanım alanlarını her geçen gün genişletmektedir.

Firmamız, yeni nesil dökme mozaik taş zemin kaplamalar konusunda iddialı bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Küçük Çamlıca Mah. Üç Pınarlar Cad. Yanık Sk. No:4/2 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.
Open chat