Badminton Ekipmanları

Badminton Ekipmanları

Eğlenceli spor dalları arasında gösterilen badminton, dünyada severek oynanan ve herkesin kolaylıkla öğrenebileceği bir oyundur. Badminton oynarken ihtiyacınız olan temel malzemeler, badminton topu ve raketidir. Saha zemine üzerine kurulan badminton direği ve ağı da bu sporu yapmak için gerekli ekipmanlar arasında bulunmaktadır. Tüm badminton ekipmanları, sporcunun performansını maksimum seviyede tutmak adına profesyonel olarak hazırlanmaktadır.

Badminton Topları

Badminton oyuncularının yeteneklerine ve oynanacak alana göre; yeşil bantlı (yavaş), mavi bantlı (orta), kırmızı bantlı (hızlı) olarak toplamda 3 çeşit badminton topu bulunmaktadır. Kaz ya da ördek tüyünden üretilen badminton topları, naylon olan çeşitlere de sahiptir. Badminton topları genel olarak ortalama 4.74 ila 5.50 gram aralığında değişen ağırlığa sahip olmakla beraber, altındaki mantar kısımları 14 ya da 16 tüy bulundurmaktadır.

Badminton Raketleri

Ortalama 90 ila 140 gram arasında olan badminton raketleri, yapıldıkları malzemeye göre farklı ağırlıklara sahiptir. Badminton raketlerinin baş bölümleri, genellikle bağırsak veya naylon içeren malzemeler ile örülmektedir. Raketlerin örgüsünde kalınlığı 0.66- 0.80 mm arası değişen misinalar kullanılmaktadır. Örgü kısımlarının her bir karesi birbirine eşit olan raketin, el ile tutulan kısmı; metal, fiberglas ya da grafitten yapılmaktadır. Badminton raketlerinin uzunluğu en fazla 28 cm olurken, genişlikleri en fazla 23 cm’dir. Kadın ve çocukların kullandığı raketlerin sap kısmı, erkeklerin kullandığı rakete kıyasla daha küçüktür.

Badminton Ağları ve Direkleri

Kort zemininden 155 cm yükseklikte olması gereken badminton direkleri, daima çiftler tarafı çizgilerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Genelde demir dökümden yapılan bu direklerin ağırlıkları 10 ila 12 kg civarındadır. Eni 76 cm olan badminton ağı, badminton oynanacak sahanın ölçülerine göre farklı uzunluğa sahip çeşitler bulundurmaktadır. Badminton ağı iki direk arasında sıkı bir şekilde gerilmelidir. Genellikle koyu renkli ip ya da plastik malzeme kullanılarak yapılan badminton ağı, bir karesinin 15 x 15 ya da en fazla 20 x 20 olduğu ölçülere sahiptir. Oyun alanı ortasında 152,4 cm yüksekliğe sahip olup, çiftlerin kenar çizgisinden itibaren ise 155 cm’ye sahiptir.

Sizler için yüksek kalitede üretilen badminton ekipmanlarını satın almak için +90 216 650 83 34 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.