Basketbol Potaları

Basketbol Potaları

Basketbolda top ile basket atılan çember olarak adlandırılan basketbol potaları, fiziksel ve zihinsel dayanıklılığının ön planda olduğu basketbolda oyunun şeklini ve kurallarını belirleyen unsurlarından başında yer almaktadır. Basketbol potası ve ölçüleri, uluslararası standartlara göre üretilmektedir. Dünyada standart bir üretime tabi olan basketbol potaları için oyun içi kurallara göre uzunluk, çap ve uzunluk ölçüleri belirlenmiştir. Bu açıdan basketbol potası çemberi 45 cm, saha iç girintisi ise 1,2 metre olarak üretilmektedir. Ancak basketbol potası ölçüleri, basket potası çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Basketbol potası ve boyu ve pota direğinin zemine sabitlendiği alanın derinliğine göre 8 farklı basketbol potası çeşidi bulunmaktadır.

  • Tek Direkli Basketbol Potası: Sabit basketbol çemberi olup, 114 mm çapında boruya sahiptir.
  • Tek Direkli Antrenman Basketbol Potası: Çapının 45 cm, genel ölçülerinin ise 12,5 x 11 cm olduğu bu pota 102 mm çapında boruya sahiptir.
  • Villa Basketbol Potası: Boyutu 105 x 180 cm olan akrilik cam ile üretilen bu pota, yükseklik ayarına sahiptir.
  • Yüksek Ayarlı Basketbol Potası: Yüksekliği mekanik dişlilerle ayarlanabilen bu potanın genel ölçüleri 12,5 x 11 cm şeklindedir. Pratik bir kullanım sunmaktadır.
  • Dört Direkli Seyyar ve Sabit Basketbol Potası: Kullanımı ve kurulumu rahat olan seyyar basketbol potası, 300 kg ağırlığına kadar taşıyıcı özelliği olan dört adet tekerlekten oluşmaktadır.
  • Profesyonel Hidrolik Basketbol Potası: Genel ölçülerinin 105 x 180 olduğu bu pota, genellikle kapalı alanlarda kullanılmaktadır.
  • Elektrik Motorlu ve Uzaktan Kumandalı Basketbol Potası: Kullanıcıların istediği yüksekliğe ve kullanıma ayarlayabildiği, potalar arasında kullanımı en basit olan bu pota, bir kumanda ile çalışmaktadır.
  • Duvara Sabitlenmiş Basketbol Potası: Kapalı ve açık alanlar için kullanıma elverişli olan ve portatif olarak kullanım özelliği bulunduran bu potanın genel ölçüleri 105 x 180 cm şeklindedir.

Kullanım alanlarına göre pek çok alternatif sunan, üretiminde yüksek kalitedeki malzemelerin kullanıldığı basketbol potalarını siz de satın almak için +90 216 650 83 34 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.