Voleybol Sahası Yapımı

Voleybol Sahası Yapımı

Günümüz koşullarında voleybol sahası yapımı söz konusu olduğunda karşımıza tam anlamıyla profesyonel düzeyde bir hizmet çıkmaktadır. Özellikle voleybol sahası yapılırken; zemin koşullarının nitelikli bir şekilde olması şarttır. Tam da bu noktada zemin kaplamanın önemi karşımıza çıkmaktadır. Voleybol sahası zemin kaplama, belirli bir voleybol sahasını kullanacak olan kişilerin üzerinde voleybol oynayacağı zeminin ne tür bir zemin olacağını belirler. Bu yüzden üzerinde voleybol oynanacak zeminin ne tür bir zemin olacağı, hangi renkte olacağı, hangi malzemelerden yapılacağı gibi soruların cevabı çok önemlidir.

Bu yazımızda hangi zemin kaplamasının en iyisi olacağını, farklı tercihlerle ekonomik olması, kullanışlı olması, su geçirmez olması, üzerinde voleybol oynamak için elverişli olması gibi bakımlarla karşılaştırma yaparak inceleyeceğiz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu konuyla ilgileniyorsanız veya bir voleybol sahasının zeminini kaplatmak istiyorsanız bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Voleybol Sahası Yapımı Zemin Uygulamaları

Voleybol sahası zemin kaplama uygulanma şekli, zeminin ne tür bir malzemeyle kaplanacağına göre değişebilir. Örneğin, poliüretanın zemine uygulanması kısa süren ve başlanıldığı gün içinde biten bir işlemken poliüretan parçalar halinde zemine yerleştirildiğinde bu işlem daha farklı olabilir. Voleybol sahası yapımı uygulamalarında her zaman zemin kaplamanın profesyonel düzeyde olması talep edilmektedir.

Eğer akrelik voleybol sahası zemin kaplamasını seçerseniz, akrelik voleybol sahası zemin kaplamasının daha uzun ömürlü ve daha kullanıma elverişli olmasını istiyorsanız zemine ilk önce asfalt dökmeniz gereklidir ki asfaltın tamamen hazır olması için 3 hafta civarında beklemeniz lazım gelir. Ama akrelik voleybol sahası zemin kaplaması kaplam tabakalarına göre 3 farklı şekilde uygulanabilmektedir.

Voleybol Sahası Yapımındaki Zemin Kaplamanın Özellikleri

Akrelik voleybol sahası zemin kaplamasının hem uygulanması basit hem voleybol oynamak için kullanışlı hem de oldukça ekonomik olduğu bilinir. Yoğun bir şekilde bile kullanılsa bile kolay kolay kırılıp çatlamayan bir voleybol sahası zemin kaplaması olarak bilinir. Ayrıca karlı, güneşli, yağmurlu vs. gibi hava koşullarına da oldukça dayanıklı olduğu bilinir. Elbette ki voleybol sahası yapımı konusunda profesyonel düzeyde bir hizmet satın alacak olursanız; nitelikli bir şekilde hizmet sunan bir voleybol sahasına da sahip olabilirsiniz. Bu noktada zemin kaplamalarının da nitelikli olması önem kazanmaktadır.

Tartan voleybol sahası zemin kaplaması ise su geçirebilir bir yapıya sahiptir ama esnek, dayanıklı, kaymaz, güneş ışınlarına dayanıklılığıyla farklı hava şartlarına dayanıklı bir zemin kaplamasıdır. Poliüretan voleybol sahası zemin kaplaması, beton tabanlarda kullanılan bir zemin kaplaması olmakla beraber aşınmaya, kırılmaya, çatlamaya akrelik zeminler gibi oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda içeriğinde sağlığı tehlikeye atan maddeler olmadığı için de oldukça sağlıklı bir döşeme kaplama biçimidir.

Parke voleybol sahası zemin kaplaması da fazlaca vasıflı bir zemin kaplama biçimidir ki genellikle iç mekân voleybol sahalarında kullanılır. Top sektirme özelliği ile ayrıcalıklı olarak profesyonel voleybol oyuncuları için çok elverişli bir voleybol sahasıdır. Bütün bu bilgiler ışığında voleybol sahası yapımı işinin özen gerektiren bir iş olduğunu ifade edebiliriz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.