Hentbol Kalesi

Hentbol Kalesi

Hentbol kalesi; hentbolcuların, skor almak için hentbol topunu attıkları rakip takımın bölgesi olarak adlandırılmaktadır. Seyyar, taşınabilen ve sabitlenmeyen olmak üzere 3 farklı çeşide sahip olan hentbol kaleleri; yan direk, üst direk ve bu direklere geçirilen filelerden oluşmaktadır. Hentbol kale filesi, içerisine giren hentbol topunun çıkmasını engelleyerek kalede kalması sağlamaktadır. Naylon ve floş ip olmak üzere iki çeşit bulunan hentbol kale filelerinin kullanım alanları değişiklik göstermektedir. Naylon ipten yapılan fileler; dış ortamlarda yağmur, kar ve güneş gibi hava koşullarının yıpratıcı etkisine karşı dayanıklıdır. Floş ipten yapılan fileler ise, daha çok profesyonel amaçlı olarak kapalı spor salonlarındaki hentbol kalelerinde kullanılmaktadır.

Hentbol Kalesi Üretimi Nasıldır?

Uluslararası Hentbol Federasyonu tarafından belirlenen hentbol kalesi ölçüleri, hentbol kalesi üretimi için tüm dünyada esas alınmaktadır. Yüksekliği 2 metre, genişliği ise 3 metredir. Farklı malzemelerden üretilen hentbol kaleleri, hentbol maçının oynanacağı lige ve maça göre belirlenmektedir. Üretildiği malzemeye göre farklı çeşitlere sahip olan hentbol kaleleri; metal, alüminyum ve ahşap şeklindedir.

Demir profilden üretilen metal hentbol kaleleri, diğerlerine göre daha ekonomik avantaj sunmaktadır. Ancak demir yapısından dolayı ağır olduğu için fazla tercih edilmemektedir. Alüminyum hentbol kaleleri, profilleri alüminyumdan imal edildiği için hafiftir ve kolay taşınabilmektedir. Ahşap malzemeden üretilen ahşap hentbol kaleleri ise profesyonel hentbol maçlarında kullanılmaktadır.

Hentbol Kalesi Montajı Nasıldır?

Hentbol kalesinin taşınabilir olmasından dolayı montajı hentbol sahasına yapılmamaktadır. Uygun malzemelerle üretimi gerçekleştirilen hentbol kalesi direklerinin yan direkleri ve üst direkleri birbirine montaj edilmektedir. Hentbol kalesi direklerinin montajının tamamlanmasının ardından hentbol filesi bu direklere geçirilmektedir. Tüm işlemler bittikten sonra hazır olan hentbol kalesi, sahanın elveriş durumuna göre saha zeminine ya da duvara sabitlenmektedir.

Uluslararası kalite standartlarını esas alarak ürettiğimiz hentbol kalelerimiz ile nitelikli hentbol sahaları oluşturmaktayız. İhtiyaç ve isteklerinize yönelik olan hentbol kalesi modellerinden satın almak için +90 216 650 83 34 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine mail ileterek, konuya ilişkin detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.