Hentbol Sahası Yapımı

Hentbol Sahası Yapımı Nedir?

Hentbol müsabakalarının yapıldığı alanların uluslararası saha ölçülerine uygun olması gerekmektedir. Buna göre hentbol sahasının uzun kenar uzunluğunun 40 m, kısa kenar uzunluğunun ise 20 m olması şartı bulunmaktadır. Uzun kenarlar, kenar çizgilerini oluştururken, kısa kenar ise sahanın kale çizgilerini belirlemektedir. Bunun dışında saha içinde emniyet çizgilerinin olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca, serbest atışların yapılabilmesi için uluslararası ölçülerde belirlenen ve sahayı kesen çizgilerin olması şarttır. Hentbol Sahası yapımı, bu ölçülere uygun hentbol alanının yapılması işlemidir.

Hentbol sahası dikdörtgen ölçülerdedir. Hem açık hem de kapalı alanlar, hentbol sahası olarak kullanılabilmektedir. Genel olarak hentbol sahalarının zeminleri parkeden yapılmaktadır.  Bu da sahaların daha dayanıklı olmasını sağlamakta ve pek çok müsabakanın yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Hentbol Sahası Yapımı Nasıl Uygulanır?

Hentbol Sahası yapımı için dört çeşit zemin çeşidi kullanılmaktadır.

  • Akrilik zemin hentbol sahası, uygulaması kolay ve ekonomik olduğu için en çok tercih edilen kaplama şeklidir. Elastik ve kaymaz özelliğe sahip olan kaplama, farklı iklim koşullarına ve yoğunluğa karşı dayanıklı olduğu için özellikle açık sahalarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Akrilik, katmanlarına gör üç şekilde uygulanan bir kaplama çeşididir.
  • Tartan zemin; iki tabakadan oluşan bir zemin türüdür. EPDM altta, SBR granül altta olan kaplama, UV ışınlarına oldukça dayanıklıdır. Kolay kırılmayan, su geçirmeyen kaplamanın uygulaması ise çok rahattır.
  • Parke zemin; daha çok profesyonel hentbol oyuncularının tercih ettiği kaplamadır. Yenilikçi tarzı ve kaydırmaz olması ile parke zemin, Hentbol Sahası yapımı için idealdir.
  • Poliüretan Zemin kaplama ise beton yüzeyde uygulanan bir kaplamadır. Hem iç hem de dış alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hentbol Sahası Yapımının Genel Özellikleri Nedir

Hentbol Sahası yapımı için bu işin uzmanı olan profesyonel firmalardan hizmet almak çok önemlidir. Hentbol Sahasıları, elastik, kaymayan, farklı iklim koşullarına uygun olan, yoğun kullanıma dayanıklı, yenilikçi tasarımlı, top sektirme performansını yükseltecek yapıda, aşınma yapmayan ve en önemlisi ekonomik olmalıdır. Ayrıca sahalar standart ölçülerde yapılmalıdır.

Hentbol Sahası Yapımı Kullanım Alanları Nedir?

Hentbol, sadece profesyonel oyuncuların değil, pek çok amatör sporcunun tercih ettiği bir spor dalıdır. Bu nedenle, hentbolun oynanacağı sahaların en uygun şekilde yapılması çok önemlidir. Belirli özelliklerde olan sahalarda yalnızca hentbol değil, tüm spor müsabakaları da rahatlıkla yapılabilmektedir.

Hentbol Sahası yapımı uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde, spor müsabakaları çok daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmektedir.  Sadece hentbol değil, kullanışlı bir saha yapımı ile farklı spor müsabakaları da yapılabilmektedir. Bunda sahaların kaymazlığı ve sağlam olması etkendir. Haliyle, hentbolu en iyi şekilde oynayabilmek için sahaların bu özellikleri taşıması gerekmektedir. Alanında uzman kişilerden Hentbol Sahası yapımı satın alarak, en verimli hentbol müsabakalarına katılmak ve bu keyifli sporun tadını çıkarmak mümkün olmaktadır.-

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.