Tenis Ekipmanları

Tenis Ekipmanları

Olimpik bir spor dalı olan tenis, iki kişi arasında raket ve top ile oynanmaktadır. Özel bir alanda oynanan tenis, diğer tüm spor dalları gibi birtakım ekipmanlara sahiptir. Sporcu aktivitelerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan tenis ekipmanları, oyuncuların maksimum seviyede performans göstermesini sağlamak adına yüksek kalite malzemelerden imal edilmektedir.

Tenis Topu

Tenis topları, tenis oyununun akışını belirleyen en önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır. 56,70 ila 58,47 gram ağırlıklarında olan tenis topları, çaplarının 6,35 cm ila 6,67 cm aralığında olacak şekilde üretilmektedir. Tenis topları, yeni başlayanlar ve profesyonel oyuncu kullanımlarına göre basınç, ağırlık, sertlik ve maddesel özellikler açısından çeşitlilik göstermektedir.

Tenis Raketi

Yaş, boy, vücut tipi ve vücut dengesi gibi önemli detaylara göre tercih edilmesi gereken tenis raketleri; uzunluk, ağırlık, kafa şekli, kavrama noktası ve ip gibi özelliklerine göre pek çok çeşit bulunduran önemli bir tenis ekipmanıdır. Tenis raketlerinin ağırlıkları genel olarak 270 gr ila 350 gr arasında değişiklik göstermektedir. Yetişkinler için orta ağırlıkta ve tutma sapının geniş olduğu raketler, çocuklarda ise daha hafif ve kısa raketler bulunmaktadır.

Tenis raketlerinin baş kısmında bulunan teller olarak adlandırılan kordaj, sık ve gergin olarak üretilmektedir. 16 x 18, 16 x 19 ve 18 x 20 gibi farklı sıklık aralıklarında imal edilmektedirler. Tenis ekipmanları arasında yer alan ve 1, 2, 3, 4, 5 olarak numaralandırılan grip ise, sap bölgesinin kalınlığı temsil etmekte ve özel bir yapışkan ile yapıştırılmaktadır. Raket koruyucu, raketlerin baş kısmının çevresini sararak koruma altına almaktadır. Bu ekipman sayesinde raketin baş kısmında bulunan deliklerin toz toplaması ve kordaj telinin yıpranması önlenerek raketin uzun süreli kullanımı sağlanmaktadır.

Tenis alanlarını için özel olarak ürettiğimiz tenis ekipmanları, profesyonel ya da amatör kullanım olarak sporcuların ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Üretiminde yüksek kalitedeki malzemelerin kullanıldığı tenis ekipmanlarını siz de satın almak için +90 216 650 83 34 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine e-posta gönderebilirsiniz

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.