Poliüretan Enjeksiyon İzolasyonu

Poliüretan Enjeksiyon İzolasyonu Nedir?

Yapılarda oluşturulmuş veya kendiliğinden oluşmuş deliklerden suyun gelmesini önlemek amacıyla kullanılan bir teknoloji olan poliüretan enjeksiyon izolasyonu profesyonel uzman ekipler tarafından uygulanarak sızıntı sıkıntılarınıza çözümler üretmektedir. En büyük özellikleri arasında yapıların mevcut durumlarına zarar vermeden ve üstün kalitede sağlamlık sunması olan bu teknoloji izolasyon ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte yapılmaktadır.

Su yalıtımı için modern malzemelerin ustalıkla birleştirilerek uygulandığı bu teknoloji, yapılarda üstün konfor ve kalite sağlamaktadır. Kimyasal reçineler kullanılarak yapılan işlemde hiçbir şekilde solvent bulunmayan malzemelerden yararlanılır. Yüksek yapışma özelliği sağlayan bu malzemeler su ile reaksiyona girmesi sonucu aktive olurlar ve sızıntıyı önlerler.  Sağlığa zararlı malzemelerin kullanılmaması ve doğa dostu olması nedeniyle gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu teknoloji sorunlarınızın giderilmesinde sizlere en büyük yardımcı olacaktır.

Poliüretan Enjeksiyon İzolasyonu Nasıl Uygulanır?

Yapılardaki çatlakların doldurulması ve suyun yalıtımının sağlanması için enjeksiyon teknolojisi uygun bir çözüm yoludur. Yoğun su akışının bulunduğu oluştuğu yerlerde bile sızıntıyı tamamen yok eden bu teknoloji; uygulanan yapıların bütünlüğünün korunmasında büyük rol oynar.

Enjeksiyon ile izolasyonu geçici olarak yapmak ve kalıcı uygulamaya geçmek gibi iki küçük basamaktan uygulaması yapılır. İstenmeyen durumların engellenmesinde ve etkin sonuç alınmasında poliüretan enjeksiyon izolasyonu mükemmel bir çözüm olacaktır. Büyük alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir olması avantajları arasında yer almaktadır. Kullanım alanının büyüklüğüne göre işlem süresi uzayabileceği gibi işlem sonrasında alınacak sonuç açısından büyüklüğün bir faktörü olmayacaktır.

Poliüretan Enjeksiyon İzolasyonunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Yapılarda oluşmuş sorunların en iyi şekilde çözüme ulaşmasında kullanılan poliüretan enjeksiyon izolasyonu;

  • Hızlı bir biçimde reaksiyona girer
  • Yapısında kullanılan malzemelerin doğallığı dolayısıyla içme suyu depolarındaki işlemlerde bile güvenle kullanılabilir.
  • Yüzeylere çok güçlü bir biçimde yapışır, yüksek aderanslı olma özelliği bu konuda çok büyük artı sağlamaktadır.
  • Yüksek basınçlara bile dayanıklılık gösterir.
  • 40 kata kadar genişleyebilen hacmi sayesinde yüksek performans sağlar.
  • Esnek, sert, kapalı hücre, açık hücre gibi çeşitleri bulunmaktadır.
  • Kimyasal çeşitleri arasında vizkozite ve genleşme oranları farklı ürünlerin bulunması nedeniyle doğru ürünün seçilmesi ve uzman kişiler tarafından uygulanması oldukça önemlidir.

Uygun fiyat aralıklarında kolayca yaptırabileceğiniz profesyonel hizmet sonrasında uzun süre sorun ile karşılaşmayacağınızın garantisi verilir.

Poliüretan Enjeksiyon İzolasyonunun Kullanım Alanları Nelerdir?

Suyun ve yapının birleştiği hemen hemen her yerde kullanım alanı olan bu teknoloji izolasyonun gerektiği her yerde güvenle kullanılabilir. Baraj projelerinde, beton kaplamalarında, yer altı galerilerinde ve temellerde oldukça fazla kullanılan bir teknolojidir.

Ev, ofis, fabrika v.b yapılarda da güvenle kullanılabilecek olan bu teknoloji sayesinde yapılara zarar vermeden onarmanın yoluna gidilmiş olunmaktadır. Poliüretan enjeksiyon izolasyonu ihtiyaçlarınızda yapılarda daha ekonomik ve daha iyi bir seçenek olmadığını bilmelisiniz. Bu teknolojiyi kullanarak tüm sorunlardan kurtulmak ve uzun müddet yapılan işlemin rahatlığını yaşamak mümkün.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.