Boks Ringi

Boks Ringi

Yumruklar üzerine odaklanmış bir dövüş sporu olan boks, belirli kurallar ve standartlar içermektedir. Sporcuların fiziksel ve ruhsal sorunlarına yönelik güvenlik alınması için kurallar koyulmaktadır. Boks maçlarının adil ve güvenli ortamda gerçekleşmesi için ise standartlar geliştirilmiştir.

Boks Ringi Ölçüleri

Boks maçlarının en önemli unsurlarından birisi olan boks ringi; yüzey, yükseklik ve ölçüler bakımından sporcular için oldukça önemlidir. Boks ringi; esnek, keçe ya da kauçuktan yapılan ve 1,3 cm’den ince, 1,9 cm’den kalın olmayan brandayla çevrilidir. Profesyonel maçlarda 4,10 ila 6,10 metre, amatör boks maçlarında ise 3,66 ile 4,88 metre aralığında uzunluklardan oluşan boks ringi ölçüleri, 4 köşe orantılı olacak şekilde kare olarak hesaplanmaktadır. Boks ringi yüksekliği ise 91 cm ila 122 cm aralığında değişiklik göstermektedir.

Ring Halatı

Boks maçları; ring adı verilen ve dört köşesinin tamamen halatlar ile kaplandığı özel tasarım platformlar üzerinde düzenlenmektedir. Profesyonel bir boks maçında 3 ila 5 cm aralığında kalınlığına sahip 3 veya 4 adet ring halatı bulunmaktadır. Amatör boks maçlarında bazen 2 adet halat kullanılabilmektedir. Sporcu darbe alarak çarpması durumunda esnek malzemelerden yapılan bu halatlar sporcunun zarar görmesini engellemektedir. Halatlar ve boks ringinin taban sınırları arasında 46 cm uzunluğunda mesafe olması gerekmektedir. Yumuşak ve ayak burkulmalarını önlemek için düz bir malzemeyle kaplanan üç adet ring halatı, yerden 40 cm, 80 cm ve 130 cm yüksektedir. Dört adet halat kullanılması durumunda halatlar, 40,6 cm, 71,1 cm, 101,6 cm ve 132,1 cm şeklinde yerden yüksektir.

Boks Ringi Minderi

Boks ringinin dört köşesinde, profesyonel olarak yapılan dinlenme minderleri bulunmaktadır. Kırmızı ve mavi köşe olarak bilinen minderler boksörlere aittir. Beyaz köşe olarak adlandırılan iki köşe ise, boksörlerin sakatlanma gibi durumlarında beklemesi için gönderildikleri köşelerdir.

Boks Ringi Zemini

Yüzeylerinin kesinlikle kaygan olmaması gereken boks ringleri, sporcuların ağırlıkları esas alınarak dayanıklı malzemelerden üretilmektedir.

Uluslararası standartlara göre imalatını yaptığımız boks ringlerini satın almak için +90 216 650 83 34 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.