Futbol Kalesi ve Ekipmanları

Futbol Kaleleri ve Ekipmanları

Futbolun en temel parçalarından biri olan futbol kalesi, oyuncuların skor yapabilmek için topu geçirdikleri kısım olarak adlandırılmaktadır. Çizgi ile çizilen ve dikdörtgen şeklinde olan futbol kalesi, köşe vuruşu noktalarından eşit mesafede yukarı doğru iki direk ve bu direkleri oluşturan üst direkten meydana gelmektedir. Farklı renk ve ölçülerde kale direklerinin birleşme noktalarından itibaren kale filesi kullanılmaktadır. Kale fileleri, tüm ölçü ve özelliklerde el örgüsüyle yüksek kalitedeki ve sağlam iplerden üretilmektedir.

Futbol kaleleri, belirli standartlardan oluşan ölçülere göre üretilmektedir. FIFA kuralları gereğince; futbol müsabakalarının profesyonel ya da amatör liglerde oynanmasına bakılmadan, belirli ölçüler ile limitlenmek zorundadır. 7,32 metre iki direk arası mesafe ve 2,44 metre yükseklik, futbol kaleleri için belirlenen standart ölçülerdir. Futbol kalesi direkleri, genellikle metal malzemeden üretilmekte olup, üretiminde tahta ya da benzer materyaller de kullanılabilmektedir. Direklerin boylarının, futbol kalelerinin genişliği ve ölçüsü fark etmeksizin eşit olması ve direk kalınlıklarının ise 12 cm’nin üzerinde olması gerekmektedir. Dünyanın her yerinde bu standart ölçüler esas alınmaktadır.

Futbol kalelerinin standart ölçülere uyması ve kaliteli malzemeden üretilmesi, futbol müsabakalarının hoş bir şekilde ve sorunsuz olarak geçmesi için son derece önemlidir. Standart bir profesyonel karşılaşmada kullanılabilecek olan özelliklere sahip olan nizami futbol kalesi, halı saha ve spor tesislerinde de kullanılabilmektedir. Bununla beraber direk ve filelerin üretildiği materyallere, profesyonel kullanım ve antrenman programlarına göre;

  1. Profesyonel Futbol Kalesi,
  2. Metal Halı Saha Futbol Kalesi,
  3. Alüminyum Seyyar Antrenman Modelli Futbol Kaleleri
  4. Minyatür Alüminyum Futbol Kalesi,
  5. Profesyonel Metal Futbol Kalesi,
  6. Seyyar Alüminyum Futbol Kalesi,
  7. Metal Minyatür Futbol Kalesi olmak üzere nizami ve minyatür ölçülere sahip olan pek çok futbol kalesi çeşidi Ek antrenmanlarda kullanılan kaleler genel olarak taşınabilir özelliklere sahiptir.

Yüksek kalitedeki çeşitli materyallerden üretilmiş, istediğiniz alana uygun olan futbol kalesini satın almak için +90 216 650 83 34 iletişim hattından çağrı merkezimiz irtibata geçebilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine e-posta göndererek daha çok detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Küçük Çamlıca Mah. Üç Pınarlar Cad. Yanık Sk. No:4/2 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.
Open chat