Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol oynamak için genel olarak kapalı alanlar tercih edilmekle beraber günümüz şartları dâhilinde açık alanlarda oldukça tercih edilir olmuştur. Basketbol oyunu hareketli bir oyun olduğundan düşmelere ve yaralanmalara açık bir spordur. Dolayısı ile de basketbol oynanacak alanının zeminin düşmelerden kaynaklı yaralanmaları en aza indirecek özellikte olan zemine sahip gerekir. Elbette ki basketbol sahası yapımı söz konusu olduğunda mutlaka profesyonel bir zemin kaplamanın varlığından söz edilmelidir!

Basketbol sahası zemin kaplama işlemi ise genellikle kauçuk veya akrilik zemin kaplama yöntemi ile gerçekleştirilir. Akrilik veya kauçukla kaplanan zemin düşme sonucu ağır yaralanmaları önler. Ayrıca basketbol oyunun heyecanı ve hareketleri gereği gürültülü oynanan bir spor çeşididir. Yapılacak kauçuk veya akrilik zemin kaplama gürültüyü azaltıcı özelliktedir.

Basketbol Sahası Yapımı İçin Zemin Uygulamaları

Basketbol oynanacak alanın zemini hem sağlık açısından hem de gürültü açısından kullanılabilir olması çok önemlidir. Basketbol sahası zemin kaplama işlemleri ise sert zeminler üzerine uygulanır. En uygun kaplama çeşidi ise su bazlı olan akrilik zemin kaplamadır. Akrilik zemin kaplama işlemi sayesinde zemin hem sert hem de pürüzsüz bir özelliğe sahip olacaktır. Basketbol sahsı yapımı için mutlaka nitelikli bir zemin kaplamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Basketbol sahası açık bir alan üzerine yapılacaksa eğer bu kaplama çeşidi direk asfalt veya beton zemin üzerine uygulanabilir. Açık alanlar yağmura ve dışarıdan birçok etkiye direk maruz kaldığından muhakkak zemin kaplama tercih edilmelidir. Farklı kalınlıklarda uygulanabilen zemin kaplamalar farklı renklere de sahiptir. Kalınlık ve renkler ise talep doğrultusunda ayarlanabilir.

Basketbol Sahası Zemin Kaplama Özellikleri

Basketbol sahalarına uygulanan zemin kaplamalar uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılacak özelliklere sahiptir. Dayanıklı ve kullanışlı olmaları sebebi ile hem akrilik hem kauçuk kaplamalar oldukça çok tercih edilir. Basketbol sahası zemin kaplama işlemi tamamlandıktan çok kısa bir süre içerisinde kullanımına başlanabilir. Basketbol sahası yapımı işleminin son derece profesyonel bir hizmet olduğunu ifade edebiliriz.

Hava şartlarına ve güneş ışınlarına dayanıklı olması sebebi ile her mevsim çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Özellikle açık alanlarda hava şartları gereği olan ıslanmayı ve kayganlığı önler. Dolayısı ile düşmeyi, kaymayı ve buna bağlı yaralanmaları en aza indirger. Ekonomik olarak da uzun yıllar dayanması sebebi ile ilk olarak tercih edilir.

Basketbol Sahası Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Zemin kaplama işi günümüzde oldukça hayatın içerisinde yer almaya başlamıştır. Hem kamusal alanlarda hem de spor alanlarında zemin kaplama muhakkak kullanılmaktadır. Basketbol sahası zemin kaplama işleminde kullanılan malzeme yöntem birçok ortamda kullanılır olmuştur. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca yapısını koruyan akrilik ve kauçuk zemin kaplamalar her türlü hava şartına da dayanıklıdır. Basketbol sahası yapımı konusunda profesyonel bir zemin kaplama hizmetini satın almak şarttır.  Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde hizmet sunan bir basketbol sahasının inşa edilmesi mümkün hale gelmektedir.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.