Kapalı Spor Salonu Yapımı

Kapalı Spor Salonu Yapımı Nedir?

Spor salonu yapım işi özen gösterilmesi gereken bir iştir. Açık spor salonu yapımı kadar kapalı spor salonu yapımı aynı şekilde oldukça özenli bir iştir. Yapılan spora bağlı olmakla beraber spor salonlarında yapılan sporlar her zaman için tehlikeye açıktır. Dolayısı ile yapım aşamasında tehlikeyi en aza indirecek malzemeler kullanılmalıdır. Bu sebeple özellikle zemin kaplama kaliteli ve spora uygun malzemelerle yapılmalıdır. Genellikle spor salonları yapımında zemine akrilik veya kauçuk kaplama tercih edilir. İçeriğinde bulunan malzeme sayesinde tehlikeyi en aza indirir. Olası düşme ve çarpma sonucunda meydana gelebilecek zararı en hafif şekilde atlatmayı sağlar. Kauçuk ve akrilik zemin kaplamalar aynı zamanda sesi absorbe edici özellikte olduğundan ayak seslerinin rahatsız edici gürültüsünü çevreye yaymaz.

Kapalı Spor Salonu Yapımı Nasıl Uygulanır?

Spor salonu yapımlarında hem zemin hem çevre oldukça önem taşır. Hem açık hem kapalı spor salonu yapımı işinde sağlığın yanında ses faktörü de göz önüne alınır. İlk olarak mevut bulunan zemine akrilik veya kauçuk kaplama uygulanır. Uygulanacak zemin asfalt ya da beton olabilir. Önemli olan sert bir zemin olmasıdır. Zemine akrilik veya kauçuk kaplama uygulandıktan sonra pürüzsüzlük elde edilecektir. Su bazlı olan bu malzemelerin sayesinde zemindeki sertlik rahat spor yapılmasını sağlayacaktır. Yapılacak alana en uygun olacak şekilde kaplamanın kalınlığı ayarlanabilir.

Kapalı Spor Salonu Yapımının Özellikleri

Spor salonlarında kullanılacak her alanın malzemesi dayanıklı türden olmalıdır. Dayanıklı olması kullanış özellikleri bakımından önemlidir. Kolay kolay yıpranmaz bu sayede de uzun yıllar kullanılabilir. Özellikle zeminin dayanıklı malzemeden inşa edilmesi gerekir. Bu nedenle zemine dayanıklı olan kauçuk ve akrilik kaplama çeşitleri kullanılır. Her mevsimde çok kolay bir kullanım sağlayan bu zeminler sayesinde olası yaralanmalar önlenebilir olur. Bu zemin kaplama çeşitlerinin temizliği de çok kolay olmaktadır. Bu yüzden de kapalı spor salonu yapımı işlerinde özellikle tercih edilmektedirler. Islanma ve kayma gibi durumlar yaşanmaz. Aynı zamanda uzun yıllar bozulmadan kalması ile ekonomik olup tercih sebebidir.

Kapalı Spor Salonu Yapımı Alanları

Spor salonlarında kullanılan malzemeler yıpranmaya karşı dayanıklı malzemelerdir. Temizliği rahat, oldukça kullanışlı, sesi absorbe eden ve düşmelere karşı koruyucu özellikte olan akrilik ve kauçuk zemin kaplamalar özellikle kapalı spor salonu yapımı işlerinde başta olmak üzere hastanelerde zemin yapımında da çok sık tercih edilmektedir. Temizliğin ve dayanıklılığın ön planda tutulduğu her ortamda çok rahat bir şekilde tercih edilebilir. Her türlü hava şartında kullanılabilen zeminler kaymayı da önlemektedir. Aktivitenin yoğun olduğu bir ortamda zemin yaptırmayı düşünüyorsanız akrilik veya kauçuk kaplamayı tercih etmelisiniz. Hem ekonomik olacak hem sağlık açısından koruyucu olacak hem de çevreye yayılan sesin engellenmesini yani yalıtımı sağlayacaktır.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.