Voleybol Ekipmanları

Voleybol Ekipmanları

Özel sahalarda oynanan voleybol, oyun kurallarının uygulanmasını yardımcı olduğu, uluslararası standartlara göre hazırlanmış ekipmanlara sahiptir. Voleybol ekipmanları arasında yer alana salon ekipmanları uluslararası standartlara göre, voleybolcu ekipmanları ise sporcuların fiziksel kapasitelerine katkı sağlayacak ve maksimum performans vermeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmaktadır şekilde üretilmektedir.

Voleybol Direkleri

Voleybol direkleri, voleybolda en sık kullanılan ekipmanlar arasında yer alıyor. Bu ekipmanlar; kadınlar, erkekler ve çocuklar için farklı ölçülerde üretilmektedir. Birçoğunda alüminyum ve paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Sağlam yapısıyla bilinen voleybol direklerde yükseklik ayar mekanizması, gerdirme mekanizması ve gerdirme aparatı bulunmaktadır. Voleybol direklerinde bulunan makaraların imalatında özel bir madde kullanılmaktadır. Voleybol direklerinin montajı ise, ankrajların yerleştirilmesi ve sonrasında üzerine direklerin monte edilmesi şeklinde oldukça basit olarak yapılmaktadır.

Voleybol Filesi

Kadınlar için 2,24 metre, erkekler için ise 2,43 metre yüksekliğinde üretilen voleybol filesi, 1 metre genişliğe ve 9,5-10 metre uzunluğa sahiptir. 10 cm’lik karelerden oluşan file iki farklı iplerden üretilmektedir. Dış sahada bulunan voleybol sahası için yağmur, kar, güneş gibi dış etkenlerden etkilenmemesi için naylon ip kullanılmaktadır. Floş ip ise daha profesyonel kullanım için uygun olup, günübirlik söküp takılabilecek direklerde ya da spor salonlarında kullanılmaktadır.

Voleybol Topu

Voleybol topları profesyonel ve amatör kullanıma göre çeşitli modellere sahiptir. İçerisinde lastik ya da benzeri bir maddeden kesenin bulunduğu voleybol topu, esnek deri ya da sentetik deriden yapılmaktadır. Voleybol topunun ağırlığı 260 ila 280 gram arasında değişmektedir. Çevresinin ise 65 ve 67 cm arasında olduğu voleybol toplarının iç basıncı 4.26 ila 4.61 psi değerlerine sahiptir.

  • Yapısına göre voleybol topları: Dikişli voleybol topu ve yapıştırma voleybol topu olmak üzere iki çeşittir.
  • Büyüklüklerine Göre Voleybol Topları: 5 numara, 4 numara ve mini voleybol topu olmak üzere üç çeşittir.
  • Kullanım Amacına Göre Voleybol Topları: İç saha voleybol topları ve plaj voleybolu topları şeklindedir.

Yapımında dayanıklı ve nitelikli malzemeler kullandığımız voleybol ekipmanlarını satın almak için +90 216 650 83 34 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da info@bilgiliinsaat.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.