Renkli Asfalt Zemin Kaplama

Renkli Asfalt Zemin Kaplama Nedir?

Şık görünüme ihtiyaç duyulan alanlarda uygulanan renkli asfalt zemin kaplama zeminlerin daha güzel görünmesinde birinci tercih olarak uygulanmaktadır. Uygulama sonunda tek tek döşeme yapılmış hissiyatı uyandıran bu teknoloji, özellikle parklar, koşu yolları, sahil kenarlarında bulunan yürüyüş yerleri için ideal çözümler arasında yer almaktadır.

Uygulaması oldukça basit bu teknoloji zeminin daha güzel görünmesini sağlarken, kışın soğuktan ve yaz aylarında sıcaktan oluşabilecek sorunların önüne geçilmesinde etkili bir çözüm olmaktadır. Geniş renk ve desen aralığında seçim yapabileceğiniz bu uygulama ortamların havasını değiştirerek daha hijyenik olmasını sağlamaktadır.

Renkli Asfalt Zemin Kaplama Nasıl Uygulanıyor?

Kullanım alanı oldukça geniş olan renkli asfalt zemin kaplama; uygulandığı alana göstermiş olduğu uyum, görünüm, hızlı uygulama süresi, uzun yıllar dayanabilirliği ve ekonomik olması nedeniyle diğer zemin kaplamalarından kolaylıkla ayrılmaktadır.

Dekoratif baskı kalıpları kullanılarak yapılan işlem zeminlere Arnavut Kaldırımı, balıksırtı, fisco, tuğla gibi desenlerin yansıtılmasını sağlamaktadır. Asfalt yüzeye baskı uygulanır ve üzerine renkli yüzey kaplaması sistemleri uygulanarak işlem tamamlanır. Su bazlı olan akrilik reçine ile güçlendirme yapılmış bağlayıcı ve sertleştirici malzemesi üzerine sürülerek uzun yıllar kullanılması sağlanır.

Asfaltın mukavemetini arttıran bu yapı çatlama ve bozulmaların önüne geçerek oluşabilecek sorunları ortadan kaldırır. Son otuz yıl içinde geliştirilmiş en dayanıklı zemin kaplaması sistemi olarak bilinen bu teknoloji aynı zamanda dekoratif bir yapı olarak gözlere hitap etmektedir.

Renkli Asfalt Zemin Kaplamanın Genel Özellikleri

İşlemin uygulanacağı yüzey mühendisler tarafından incelenir ve uygulama alanı %92-98 oranında ıslah edilmiş ve sıkıştırılmış bir yüzey olmalıdır. Uygulamanın yapıldığı ortamlara renk ve şıklık katan bu teknoloji bugün oldukça dikkat çekmektedir. Renkli asfalt zemin kaplama toprak zeminden itibaren uygulanabilir. Mevcut asfalt veya bozulmuş yüzeyler üzerinde de işlemi yaptırabilirsiniz.

Yapımı oldukça pratik ve ekonomik olan bu uygulama profesyonel kişiler tarafından uygulandığında uygulanan alanlara estetik bir duruş getirirken aynı zamanda uygulanan bölgede koruyucu etki yaratır. Temizliği oldukça kolay olması nedeniyle çok kullanılan yerlerde uygulanması hijyen açısından büyük artılar sağlayacaktır. Yapısında kullanılan malzemeler doğa dostu olmasıyla büyük ilgi çekmektedir.

Renkli Asfalt Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanım alanları oldukça geniş olan renkli asfalt zemin kaplama özellikle bisiklet yolları, yürüyüş yolları, parklar, bahçeler gibi mekânlar için idealdir. Uygulanan alanlara renk ve dekoratif dokunuşlar sağlayan bu malzeme ekonomik ve dayanıklı olması sayesinde birçok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır.

Şehir mimarisinde oldukça fazla yer verilen bu uygulama, güzel görünümün yanı sıra yapıların kuvvetlendirilmesi işlevi ile de oldukça fazla ilgi görmektedir. Trafik koşullarında kendini kanıtlamış bu sistem trafiğin bulunduğu ortamlar için bile uygun çözüm olacaktır. Çimentonun mukavemeti ile asfaltın esnekliğini bir arada isteyenler için görsel bir şölen olacak olan bu uygulama dünya ülkelerinin birçoğunda da büyük beğeni ile uygulanmaktadır. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz alanlara renkli asfalt zemin kaplama yaptırarak ortamlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.