EPDM Dökme Kauçuk Zemin Kaplama

EPDM Dökme Kauçuk Zemin Kaplama

EPDM Dökme Kauçuk zemin kaplama gelişen inşaat teknolojisi ile gelen yenilikçi ve modern yöntemlerden biridir. Tam adı Ethylene Propylene Diene Monomer olan bu kaplama türünün ana maddesi ise kauçuktur. EPDM zemin kaplamasını avantajlı ve kullanışlı kılan da budur. Yüksek sıcaklık ve ısıya, darbelere karşı korunaklı olan bir kaplama türüdür. Bu nedenle futbol sahası yapımı, basketbol sahası yapımı, voleybol sahası yapımı ve oyun alanlarının yapımında sıklıkla tercih edilen bir kaplama türü olmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli renklerde modellenebilen bir kaplama türüdür. Bu nedenle farkı renk alternatiflerinde ve modellerde oyun alanlarında ortamı canlı ve eğlenceli bir hale getirmek için oldukça uygun bir malzemedir.

Spray Sistem

Amatör müsabakalarda, antrenmanalanlarında, yürüme yollarında vs. kullanılabilen EPDM kauçuk zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı
karışımından, ikinci katmanı ise EPDM granül ve PU self-leveling malzeme karışımının özel makine ile püskürtülmesinden oluşur. Sistemin yüzeyi pütürlü ve su geçirmeyen bir
yapıya sahiptir. IAAF onayı alınabilen bir sistemdir

Sandwich Sistem

Profesyonel spor müsabakalarında kullanılan ideal atletizm pist kaplamalarından biridir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı karışımından oluşmaktadır. Bu katmanın üzerinde oluşan gözenekler elastik PU dolgu macunu ile kapatılır. Oluşan düz yüzeye istenilen renkte elastik, UV dayanımlı PU self-leveling malzeme uygulanır. Bu malzeme kürünü almadan üzerine EPDM granül serpilir. Diğer EPDM sistemlerinden daha dayanıklıdır. IAAF onayı alınabilen bir sistemdir.

Full Poliuretan Sistem

Profesyonel spor müsabakalarında kullanılan ideal atletizm pist kaplamalarından biridir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı karışımından oluşmaktadır. Bu katmanın üzerinde oluşan gözenekler elastik PU dolgu macunu ile kapatılır. Oluşan düz yüzeye istenilen renkte elastik, UV dayanımlı PU self-leveling malzeme uygulanır. Bu malzeme kürünü almadan üzerine EPDM granül serpilir. Diğer EPDM sistemlerinden daha dayanıklıdır. IAAF onayı alınabilen bir sistemdir.

EPDM Mulch Zemin Kaplama

Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve peyzaj uygulamalarında kullanılır. Sistem ismini görünümünün toprağı malçlamada kullanılan ağaç kabukları, yongaları, odun talaşı, yaprak, sap, saman gibi malzemelerin karışımına benzemesinden almaktadır. 
Minimum 2 cm olarak uygulanabilen bu sistem sbr katmanı olmadan da direkt olarak zemine uygulanabilir. Beton ve asfalt zemin ile birlikte sıkıştırılmış ince mıcır tabaka üzerine de uygulanabilir.
Sistemin uygulamasında %22 oranında PU bağlayıcı kullanılmalıdır.
Gözenekli ve lifli yapısı sayesinde diğer sistemlerden çok daha elastikiyet ve yüksek su geçirgenliği sağlar. UV ışınlarına ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

SBR + EPDM / Kauçuk Dökme Zemin Kaplama

Amatör müsabakalarda ve antrenman alanlarında kullanılan ideal kauçuk zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı karışımından, ikinci katmanı ise EPDM ve PU bağlayıcı karışımından oluşur. Geniş renk seçeneği sayesinde desen çalışması yapılabilir. UV ışınlarına ve aşınmaya karşı dayanıklı, esnek ve darbe emici bir yapıya sahiptir. Hijyenik ve temizliği pratiktir. Kaymaz, küçük gözenekli ve su geçirgendir. Yürüme yollarında, kapalı ve açık alan spor sahalarında ( tenis, basketbol, voleybol ), çocuk oyun alanları, oyun havuzu alanlarında vb birçok alanda uygulanabilmektedir.

EPDM Zemin Kaplama Fiyatları

EPDM Dökme kauçuk zemin kaplama fiyatları döviz kuruna göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp ikonu veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde size en güncel fiyatları ileteceğiz.
 

EPDM Zemin Kaplama Nasıl ve Nerelere Uygulanır?

EPDM zemin kaplama farklı renklerde ve farklı kalınlıklarda uygulanabilen granül kauçuk ile uygulanmaktadır. Uygulanacak alanın öncesinde bazı prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu aşamalarda zeminin beton kaplı olması, kuru bir zemin olması ve ortam sıcaklığı çok önemlidir. Ortam sıcaklığının +18 derece olmadığı durumlarda malzeme hasar görebilmekte ve işlem zorlaşabilmektedir.

Uygulama yapılmadan önce EPDM zemin kaplama türlerinden birisi yani kauçuk türü zemine uygun olarak seçildikten sonra uygulama yapılacak zemin toz ve kirden arındırılır. Daha sonra zeminin nem ve sıcaklık ölçümü yapılır ve A-B çift komponentli tutkal malzemenin zemine tutması için alana sürülür. Daha sonra tutkal kurumadan malzeme zemine dizilir. EPDM zemin kaplaması uzun yıllar rengini, canlılığını ve dayanıklılığını koruyan bir malzemedir.

EPDM Zemin Kaplamanın Genel Özellikleri Nedir?

EPDM Zemin Kaplama genel özellikleri itibarıyla çevre dostu bir kaplama olduğunu görmek mümkündür. Tamamıyla geri dönüşebilen malzemeler ile çalışılmaktadır. Ömrü dolan kaplama geri dönüştürülebilmektedir. Kolay şekil alabilen ve her renge uyarlanabilen bir malzeme olan kauçuk malzemesinin çeşitli formlarının kullanılması ile oluşturulan bir zemin kaplamasıdır. Bu zemin kaplamasında kullanılacak alana göre geniş bir kauçuk malzeme yelpazesine sahiptir. En çok tercih edilenler arasında ise karo kauçuk, tuğla kauçuk, kilit kauçuk ve altıgen kauçuk malzemelerini görmek mümkündür.

EPDM Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nedir?

EPDM zemin kaplaması esnek bir malzemedir ve her şekli alabilmektedir. Bu nedenle kullanım alanları da oldukça geniştir. Hemen hemen her spor sahasında kullanıma uygundur. Buna örnek olarak; golf kulüpleri, fitness salonları, tenis kortları vb. örnek verilebilmektedir. Ayrıca çocuklara yönelik oyun parkları, kreşler ve oyun evlerinde de zemin kaplamasında en çok tercih edilen kaplamalardan biridir. Bunun nedeni ise yumuşak bir kaplama olması ve çocukların ilgisini çekecek rengarenk boyanabilmesidir.

Şehir içindeki yapılarda da bu tip zemin kaplamasını görmek mümkündür. Özellikle üst geçitlerde, köprülerde ve yürüyüş yollarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. EPDM Zemin kaplama kullanışlı olması, uzun süre dayanıklılığı ve uygun fiyatlı olması nedeniyle kullanıcı memnuniyetine yönelik tasarlanan en iyi yapı malzemelerinden biridir.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.