EPDM Zemin Kaplama / Dökme Kauçuk

EPDM Dökme Kauçuk zemin kaplama gelişen inşaat teknolojisi ile gelen yenilikçi ve modern yöntemlerden biridir. Tam adı Ethylene Propylene Diene Monomer olan bu kaplama türünün ana maddesi ise kauçuktur. EPDM zemin kaplamasını avantajlı ve kullanışlı kılan da budur. Yüksek sıcaklık ve ısıya, darbelere karşı korunaklı olan bir kaplama türüdür. Bu nedenle futbol sahası yapımı, basketbol sahası yapımı, voleybol sahası yapımı ve oyun alanlarının yapımında sıklıkla tercih edilen bir kaplama türü olmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli renklerde modellenebilen bir kaplama türüdür. Bu nedenle farkı renk alternatiflerinde ve modellerde oyun alanlarında ortamı canlı ve eğlenceli bir hale getirmek için oldukça uygun bir malzemedir.  Yaptırmayı düşündüğünüz proje için hemen bize ulaşabilir ve hızlı bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Genel Özellikleri:
Kullanım Alanları:
Uygulama:

EPDM Zemin Kaplama Fotoğrafları:

EPDM Zemin Kaplama Çeşitleri

Spray Sistem​
Amatör müsabakalarda, antrenmanalanlarında, yürüme yollarında vs. kullanılabilen EPDM kauçuk zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı karışımından, ikinci katmanı ise EPDM granül ve PU self-leveling malzeme karışımının özel makine ile püskürtülmesinden oluşur. Sistemin yüzeyi pütürlü ve su geçirmeyen bir yapıya sahiptir. IAAF onayı alınabilen bir sistemdir.
Sandwich Sistem
Profesyonel spor müsabakalarında kullanılan ideal atletizm pist kaplamalarından biridir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı karışımından oluşmaktadır. Bu katmanın üzerinde oluşan gözenekler elastik PU dolgu macunu ile kapatılır. Oluşan düz yüzeye istenilen renkte elastik, UV dayanımlı PU self-leveling malzeme uygulanır. Bu malzeme kürünü almadan üzerine EPDM granül serpilir. Diğer EPDM sistemlerinden daha dayanıklıdır. IAAF onayı alınabilen bir sistemdir.
Full Poliuretan Sistem

Uluslararası müsabakalarda kullanılan ideal atletizm pisti kaplamasıdır. Bu EPDM zemin kaplaması sisteminin tüm katmanlarında uygulama serpme metodu ile yapılır. Sistemin ilk iki katmanında PU self-leveling malzeme üzerine SBR granül, son katmanında ise sandwich sistemdeki gibi PU self-leveling malzeme üzerine EPDM granül serpme metodu ile uygulanır. Tüm EPDM zemin kaplama sistemleri arasında en dayanıklı ve elastik olanıdır. IAAF onayı alınabilen en kaliteli zemin kaplama sistemidir.

SBR + EPDM / Kauçuk Dökme
Amatör müsabakalarda ve antrenman alanlarında kullanılan ideal kauçuk zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı arışımından, ikinci katmanı ise EPDM granül ve PU bağlayıcı karışımından oluşur. Geniş renk seçeneği sayesinde desen çalışması yapılabilir. UV ışınlarına ve aşınmaya karşı dayanıklı, esnek ve darbe emici bir yapıya sahiptir. Hijyenik ve temizliği pratiktir. Kaymaz, gözenekli ve su geçirgendir. Yürüme yollarında, kapalı ve açık alan spor sahalarında (tenis, basketbol, voleybol), çocuk oyun alanları, oyun havuzu alanlarında vb birçok alanda uygulanabilmektedir.
EPDM Mulch Zemin Kaplama
Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve peyzaj uygulamalarında kullanılır. Sistem ismini görünümünün toprağı malçlamada kullanılan ağaç kabukları, yongaları, odun talaşı, yaprak, sap, saman gibi malzemelerin karışımına benzemesinden almaktadır. Minimum 2 cm olarak uygulanabilen bu sistem sbr katmanı olmadan da direkt olarak zemine uygulanabilir. Beton ve asfalt zemin ile birlikte sıkıştırılmış ince mıcır tabaka üzerine de uygulanabilir. Sistemin uygulamasında %22 oranında PU bağlayıcı kullanılmalıdır. Gözenekli ve lifli yapısı sayesinde diğer sistemlerden çok daha elastikiyet ve yüksek su geçirgenliği sağlar. UV ışınlarına ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

EPDM Zemin Kaplama Videoları: