Hastane Hijyenik PVC Zemin Kaplama

Hastanelerde Hijyenik PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplama, hijyene en çok dikkat edilmesi gereken yer olan hastaneler için kullanılan en yaygın zemin kaplamasıdır. Hastanelerde hijyenik PVC zemin kaplama gerekli olan anti bakteriyel özellikleri taşımasının yanı sıra mikrop ve bakterileri de zeminlerden uzak tutmaktadır. PVC zemin kaplamaları asbest lifler ile bazı dolgu maddeleri ve çeşitli renklendiricilerin karıştırılması ile üretilmektedir. PVC maddesinin su emmesi, yağ emmesi ve ısıl iletkenliği düşük olup, elektrik ve ses yalıtımı ise oldukça yüksektir. Bileşiminde ki asbest aşınmaları önlemekte ve yanmalara karşı koruma sağlamaktadır.

Hastanelerde hijyenik PVC zemin kaplama malzemeleri, yoğun bakım üniteleri, röntgen odaları, ameliyathaneler, laboratuvarlar ve X-Ray odaları, hastane odaları olmak üzere bütün hastane zeminlerinde kullanılabilmektedir. Homojen, antistatik, antibakteriyel özelliğe sahip olan PVC yer döşemeleri, hastaneler için gerekli olan hijyeni zemin yüzeylerde olmak üzere tamamıyla karşılamaktadır.

Hastanelerde Hijyenik PVC Zemin Kaplama Kullanımı

Hastaneler için kullanılan hijyenik PVC zemin kaplamalarının en üst yüzeyinde film tabakası olarak adlandırılan, ince bir tabaka halinde emdirilmiş pur tabaka ya da cila bulunmaktadır. PVC zemin kaplamalarının kalınlığı ise 2 mm’dir. Çeşitli renklerde üretilen zemin kaplamaları, hastane ortamındaki duvar renklerine uygun olacak şekilde döşenebilmektedir.

Sağlık koşullarının ve hijyen şartlarının en üst düzeyde olması gereken hastanelerde kullanılmak üzere, hijyenik PVC zemin kaplamaları hakkında daha detaylı bilgiye +90 216 650 83 34 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.