EPDM Zemin Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

EPDM Zemin Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Çok sayıda farklı alanda rahatlıkla uygulanabilen EPDM zemin kaplaması; çok sayıda farklı malzemeden oluşmaktadır. EPDM zemin kaplama malzemeleri günümüz itibariyle sürekli olarak çeşitlenmektedir. Bununla birlikte söz konusu kaplamanın hangi sahaya ne amaçla yaptırılacağı hususu; kullanılacak malzemeleri de doğrudan etkilemektedir. EPDM zemin kaplamalarında kullanılan başlıca malzemeler ise aşağıdaki gibi olmaktadır:

  • EPDM Granül 1500gr.
  • Binder 700gr./m²
  • Sealer 700gr./m²
  • Lastik Granül 8000gr./m²
  • Poliüretan 2000gr./m²
  • Akrilik Primer 150gr./m²

Görüldüğü üzere EPDM zemin kaplama söz konusu olduğunda karşımıza oldukça fazla miktarda bir malzeme listesi çıkmaktadır. Ancak her şeyin malzeme listesini tamamlamaktan ibaret olduğunu düşünmek hatalı bir yaklaşımdır. Bu kapsamda EPDM zemin kaplamının alanında uzman bir ekip tarafından yapılması şarttır.

EPDM Zemin Kaplama Malzemelerinin Özellikleri

Spor salonlarında; bisiklet yollarında, koşu yollarında, çocuk oyun alanlarında ve daha pek çok farklı alanda karşımıza çıkan EPDM zemin kaplama çok sayıda farklı malzemenin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Ancak EPDM zemin kaplama malzemeleri de bazı kriterleri karşılamak durumundadır. Bu noktada ISIO 9001 – 2000 ve ISO 14001 ITF Federasyon onaylı malzemelerin kullanılması şarttır. Yine DIN Normlarına uygun malzemelerin EPDM zemin kaplamalarda tercih edilmesi gerekmektedir.

Esasında EDPM zemin kaplamanın profesyonel bir ekibi yaptırılması; kaliteli ve tüm kriterleri karşılayan malzemelerin seçilmesini mümkün kıldığı bilinmektedir. Bundan dolayı şayet söz konusu uygulamayı profesyonel bir ekibi yaptırırsanız; zaten en kaliteli malzemeleri de tercih etmiş olursunuz.

EPDM Zemin Kaplama Malzeme Fiyatları Ne Kadardır?

Farklı nitelik ve özelliklere uygun olarak EPMD zemin kaplama malzemeleri üretilmektedir. Bu kapsamda doğal olarak farklı fiyat seçeneklerinde EPDM zemin kaplama malzemeleri fiyatlarının karşımıza çıkması da olağan bir durumdur. Şayet EPDM zemin kaplama malzemelerine dair ayrıntılı bir fiyat araştırması yapacak olursak; hem kullanışlı hem de kaliteli zemin kaplama malzemelerini temin etmiş oluruz.

Bütün bu bilgiler ışığında Bilgili İnşaat; hem uygun fiyatlı hem de kaliteli EPDM zemin kaplama malzemelerinin adresi konumunda yer almaktadır. Böylece Bilgili İnşaat; sorunsuz; mükemmel işleyen EPDM zemin kaplamalarını da hayata geçirebilmektedir.

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.