Yaya Yolu Terrazzo Zemin Kaplama

Yaya Yolu Terrazzo Zemin Kaplama Nedir?

Yaya yolları, insanların günlük rutinin dışına çıkarak yürüyüş yaptıkları özel alanlardır. Kendine özgü bir zemini bulunan yaya yolları, aynı zamanda estetik bir dokuya sahiptirler. Son zamanlarda gün geçtikçe yaygınlaşan terrazzo zemin kaplamalar, yaya yolları için sıklıkla tercih edilmektedir. Yaya yolu terrrazzo zemin kaplama nedir? İçeriğinde kuvartz, mermer ile cam ve diğer farklı malzemelerin bulunduğu özel bir karışımdan oluşan zemin kaplamalara terrazzo zemin kaplama denir.

Özel bir çimento karışımıyla desteklenen bu tip zemin kaplamalarda epoksi bağlayıcılar da tercih edilmektedir. Kullanıcısına çok sayıda önemli kazanımları sunan terrazzo zemin kaplama bundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle sınırsız bir renk olanağına sahip olması ve dekorasyon noktasında da başarılı olması, bu tip zemin kaplamalara olan ilgiyi de arttırmaktadır.

Yaya Yolu Terrazzo Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Kendine özgü içeriği bulunan yaya yolu terrazzo zemin kaplama, uygulanırken profesyonel yeterlilik gerektirir. Bu tür zemin kaplamaların yüzeye uygulanması öncesinde, ilk önce yüzeyin hazırlanması şarttır. Yüzey hazırlığında ise ilk önce etkili bir zemin etüdünün yapılması gerekmektedir. Sonrasında zemin uygun dolgu malzemesiyle terrazzo uygulamasına hazır hale getirilmelidir. Devamında ise artık bu tür zemin kaplamanın uygulama aşamasına geçilir. Yaya yolu terrozzo zemin kaplamanın içeriğinde granit, mermer, kuvartz ve cam ile farklı karışımların bulunduğu bilinmektedir. Hazırlanan bu karşım özel bir çimentoyla bağlanır. Kimi zaman bu karışımın özel bir epoksiyle de bağlandığı bilinmektedir. Bu aşamadan sonra ise terrazzo zemin kaplamanın zemine etkili bir şekilde uygulanması aşamasına geçilir. 

Yaya Yolu Terrazzo Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Kendine has içeriği bulunan ve standart bir uygulama aşamaları olan yaya yolu terrazzo zemin kaplama, kullanıcısına çok sayıda önemli avantajı sunar. Bundan dolayı da bu kaplamanın her geçen uygulama alanı da genişlemektedir. İşte yaya yolu terrazzo zemin kaplamanın özellikleri:

 • Sınırsız bir renk seçeneğine sahiptir
 • Dekorasyon noktasında başarılı bir kaplamadır
 • Estetik görünüm noktasında başarılı bir kaplamadır
 • Fiziksel ve kimyasal mukavemeti oldukça yüksek bir kaplamadır
 • Uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olan bir zemin kaplamadır
 • Bakımı oldukça kolay olan ve uygulanışı son derece ekonomik olan bir zemin kaplamadır

Yaya Yolu Terrazzo Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanım alanı her geçen gün geliştirilen yaya yolu terrazzo zemin kaplama uygulaması, son zamanların favori zemin kaplamaları arasında yer alır. Özellikle zemin kaplamalara ekonomik çözümler sunan bu tür kaplamalar, estetik bakımdan da üstün bir performansa sahiptir. Bu kapsamda yaya yolu terrazzo zemin kaplamanın kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Oteller
 • Havalimanları
 • Alışveriş merkezleri
 • Süpermarketler
 • Sergi ve fuar alanları
 • Eğitim kurumları ve restoranlar
 • Konut ve sosyal tesisler ile diğer pek çok yaşam alanları

Firmamız hemen her türlü zemin kaplamaları başarılı bir şekilde uyguladığı gibi yaya yolu terrazzo zemin kaplamaları da etkili bir şekilde uygulama kabiliyetine sahiptir.

Uygulama Resimleri

Son Projelerimiz

Acıbadem Mahallesi Gayretli Sokak No:14 D:7 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Cmt: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.