Akrilik Tenis Sahası Zemin Kaplama

Akrilik Tenis Sahası Zemin Kaplama Nedir?

Tenise gönül verenlerin sayısının her geçen gün artış göstermesi ile kortlarında düzenlemelerinde özellikli zemin kaplamalar kullanılmaya başlanmıştır. Tenis sahası zemin kaplama yapılarak pürüzsüz bir görünüme kavuşturulmaktadır. Zemin kaplamalar sayesinde sporcular çok daha rahat hareket imkânı bulmaktadır. Çünkü tenis oldukça hızlı hareket gerektiren sporlardan biridir. Zeminin sporcunun hareket yetisini kısıtlamak yerine çevikliğini desteklemesi gerekmektedir.

Teniz sahası zemin kaplamaları içeriğinde elastikiyet barındıran özel karışımlardan yapılmaktadır. Uygulandıkları her zemin ile kusursuz bir bütünleşme sağlayan zemin kaplamalar çatlama, dağılma yapmamaktadır. Kaymazlık özelliği, dayanaklılığı ile tenis sahaları için en uygun zemin kaplama Aklirik bileşenlerden elde edilmektedir. Su tutmayan, doğanın zorlu koşullarına dayanan zemin kaplamaları herkes için oldukça fazla konforu bir arada sunmaktadır.

Akrilik Tenis Sahası Zemin Kaplama Nasıl Uygulanmaktadır?

Zemin kaplamlar insanların yaşam alanlarındaki konforu çok daha üst seviyelere çıkarmak amacı ile yapılmaktadır. Tenis sahası zemin kaplama ile de sporseverlerin idmanları ve maçları sorunsuz geçmektedir. Yaralanma ve çarpma gibi durumlar söz konusu olmadığı için maçlar çok daha keyifli bir şekilde oynanmaktadır.

Tenis sahası için zemin kaplama uygulaması yapılırken ilk olarak alan üzerindeki pürüzlerin giderilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise astar olarak nitelendirilen ince bir tabaka uygulama yapılmaktadır. Astar saha üzerindeki pürüzleri yok ettikten sonra zemin kaplamasının uygulanmasına başlanmaktadır. Tenis sahaları için kaplama kalınlığının 2 ila 3 mm arasında olması yeterli olmaktadır.

Tenis sahaları genellikle açık alanlarda yer aldığı için zorlu koşullara dayanacak zemin kaplamaları özellikle tercih edilmektedir. Sahanın uygun şartlar sağlandığı zaman yapımı genellikle iki gün kadar sürmektedir. Saha kuruduktan sonra çizgilerin çekimi ile tamamlanmaktadır.

Akrilik Tenis Sahası Zemin Kaplamanın Genel Özellikleri Nelerdir?

Farklı özellikleri ile tenis sahası zemin kaplama her açıdan oldukça fazla konfor sunmaktadır. Zemin kaplamla;

  • Elastik yapıya sahiptir.
  • Hareket kolaylığı sağlamaktadır.
  • Kaymaz özelliği ile sporcuların seri hareketleri ile uygum sağlamaktır.
  • Su tutmaz özelliği vardır.
  • Zorlu doğa koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Temizliği oldukça kolaydır.
  • Yaralanmaları önlemektedir.
  • Bakım ve onarım işlemleri çok kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
  • Yüzeyin çizilmesi asla söz konusu değildir.
  • Topun yere çarpması sonrasında zıplayışları kusursuzdur.

Tenis Sahası Zemin Kaplama Kullanım Alanları Nelerdir?

Zemin kaplamalar artık yaşamın her alanında tercih edilmektedir. Tenis sahası zemin kaplama için özel olarak formülize edilmiş olan elastik ve Akrilik karışım hareketin söz konusu olduğu her alana kolaylıkla uygulanabilinmektedir. Basket sahaları, voleybol sahaları, hentbol sahaları, spor salonları, özel spor alanları, okullarda, kamu binalarında, parklar, tatil köylerinde, galerilerde, garajlarda, AVM’lerde ve çok daha fazla alanda kullanılmaktadır. Kısacası ayağınızın bastığı ve konforu hissetmek istediğiniz her yerde zemin kaplamaları tercih edebilirsiniz. Açık ve kapalı mekânlar için Akrilik içerikli zemin kaplamalar yapılabilinmektedir. Çünkü bu kaplama her türlü doğa koşuluna dayanabilmektedir. Oldukça ekonomik fiyatlarının olması, kısa sürede uygulanabilmesi ile tenis sahası zemin kaplama ürünlerini sizde dilediğiniz alanlara kolaylıkla uygulatabilirsiniz.

Uygulama Resimleri

The gallery was not found!

Son Projelerimiz

Küçük Çamlıca Mah. Üç Pınarlar Cad. Yanık Sk. No:4/2 Üsküdar/İstanbul
Pzt - Sat: 8:30-18:30
Tüm Hakları Bilgili İnşaat'a Saklıdır. Copyright © 2020 | Bu site Mira Net tarafından yapılmıştır.
Open chat